Видані Україною 147 спеціальних дозволів на користування надрами в Криму залишаються дійсними

Видані Україною 147 спеціальних дозволів на користування надрами в Криму залишаються дійсними

РФ після окупації Криму незаконно контролює дві третини української території шельфу Чорного і Азовського морів

Видані Україною 147 спеціальних дозволів на користування надрами в Криму залишаються дійсними
Фото: Shutterstock

Видані Україною 147 спеціальних дозволів на користування надрами в Криму і на шельфі залишаються дійсними, повідомляє БізнесЦензор із посиланням на прес-службу Державної служби геології та надр України.

«На сьогодні залишаються дійсними 147 спецдозволів на користування надрами, наданих на об'єкти надрокористування, що знаходяться на тимчасово окупованій території АРК і шельфі Чорного і Азовського морів», – цитує прес-служба в.о. голови Держгеонадр Олега Кирилюка.

Так, у відомстві нагадали, що РФ після окупації Криму незаконно контролює дві третини української території шельфу Чорного і Азовського морів.

«Орієнтовна ресурсна база вуглеводнів українського континентального шельфу Чорного моря становить: газу – понад 300 млрд куб. м, нафти – майже 200 млн тонн. Після анексії Криму територія нашого шельфу, де сьогодні проводяться дослідження українськими підприємствами, скоротилася в три рази (з 130 до майже 40 000 кв. км)», – зазначив Кирилюк.

Глава Держгеонадр додав, що затверджені запаси газу на ділянках Чорноморського шельфу, які залишилися підконтрольними України, становлять близько 37 млрд куб. м. Також близько 10 млрд куб. м газу становлять запаси на шельфі Азовського моря.

Як повідомлялося, днями Росія заявила про вступ в дію закону, який визнає недійсними ліцензії на надра Чорного і Азовського морів, видані Україною до анексії півострова.

Нагадаємо, в 2014 році, в результаті анексії Криму, дочірня компанія НАК «Нафтогаз України» – «ДАТ «Чорноморнафтогаз» – втратила свої основні активи, а також доступ до родовищ газу на шельфі Чорного і Азовського морів.

Для захисту своїх інтересів в жовтні 2016 року НАК «Нафтогаз України» ініціював арбітражне провадження проти РФ, а в кінці вересня 2017 року держхолдинг подав позов проти Росії в Міжнародний трибунал при Постійної палаті Третейського суду в Гаазі (Нідерланди). НАК «Нафтогаз України» вимагає відшкодувати $5 млрд збитків (з урахуванням відсотків – $7 млрд).

Як писав Mind, Кабмін продаватиме ліцензії на надра на електронних торгах ProZorro. Початкова вартість ліцензій на підготовлені 44 ділянки – близько 3 млрд грн.

Раніше, єдине в Україні науково-дослідне судно Iskatel розпочало роботи з пошуку нафти й газу на Північно-західному шельфі Чорного моря.

Про те, що потрібно знати інвестору перед приходом в українські надра, читайте у колонці
виконавчого директора Асоціації газовидобувних компаній України Романа Опімаха спеціально для Mind.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло