Видані Україною 147 спеціальних дозволів на користування надрами в Криму залишаються дійсними
РФ після окупації Криму незаконно контролює дві третини української території шельфу Чорного і Азовського морів

Видані Україною 147 спеціальних дозволів на користування надрами в Криму і на шельфі залишаються дійсними, повідомляє БізнесЦензор із посиланням на прес-службу Державної служби геології та надр України.
«На сьогодні залишаються дійсними 147 спецдозволів на користування надрами, наданих на об'єкти надрокористування, що знаходяться на тимчасово окупованій території АРК і шельфі Чорного і Азовського морів», – цитує прес-служба в.о. голови Держгеонадр Олега Кирилюка.
Так, у відомстві нагадали, що РФ після окупації Криму незаконно контролює дві третини української території шельфу Чорного і Азовського морів.
«Орієнтовна ресурсна база вуглеводнів українського континентального шельфу Чорного моря становить: газу – понад 300 млрд куб. м, нафти – майже 200 млн тонн. Після анексії Криму територія нашого шельфу, де сьогодні проводяться дослідження українськими підприємствами, скоротилася в три рази (з 130 до майже 40 000 кв. км)», – зазначив Кирилюк.
Глава Держгеонадр додав, що затверджені запаси газу на ділянках Чорноморського шельфу, які залишилися підконтрольними України, становлять близько 37 млрд куб. м. Також близько 10 млрд куб. м газу становлять запаси на шельфі Азовського моря.
Як повідомлялося, днями Росія заявила про вступ в дію закону, який визнає недійсними ліцензії на надра Чорного і Азовського морів, видані Україною до анексії півострова.
Нагадаємо, в 2014 році, в результаті анексії Криму, дочірня компанія НАК «Нафтогаз України» – «ДАТ «Чорноморнафтогаз» – втратила свої основні активи, а також доступ до родовищ газу на шельфі Чорного і Азовського морів.
Для захисту своїх інтересів в жовтні 2016 року НАК «Нафтогаз України» ініціював арбітражне провадження проти РФ, а в кінці вересня 2017 року держхолдинг подав позов проти Росії в Міжнародний трибунал при Постійної палаті Третейського суду в Гаазі (Нідерланди). НАК «Нафтогаз України» вимагає відшкодувати $5 млрд збитків (з урахуванням відсотків – $7 млрд).
Як писав Mind, Кабмін продаватиме ліцензії на надра на електронних торгах ProZorro. Початкова вартість ліцензій на підготовлені 44 ділянки – близько 3 млрд грн.
Раніше, єдине в Україні науково-дослідне судно Iskatel розпочало роботи з пошуку нафти й газу на Північно-західному шельфі Чорного моря.
Про те, що потрібно знати інвестору перед приходом в українські надра, читайте у колонці
виконавчого директора Асоціації газовидобувних компаній України Романа Опімаха спеціально для Mind.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].