НКРЕКП запропонувала правки для поліпшення роботи комісії і ринків газу та електроенергії

НКРЕКП запропонувала правки для поліпшення роботи комісії і ринків газу та електроенергії

Їх можна розділити на дві основні частини: функціонування регулятора і функціонування ринків

НКРЕКП запропонувала правки для поліпшення роботи комісії і ринків газу та електроенергії
Фото: Shutterstock

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), визначила перелік пріоритетних законодавчих змін, покликаних підвищити ефективність роботи регулятора, зняти проблемні питання в роботі ринків природного газу та електроенергії. Про це пише Інтерфакс-Україна.

«Їх можна розділити на дві основні частини: функціонування регулятора і функціонування ринків», – повідомила голова НКРЕКП Оксана Кривенко

За її словами, на ринку газу пропонується внести зміни до закону «Про державні закупівлі» для забезпечення добового балансування в оптимальному режимі, врегулювати протиріччя в законі «Про житлово-комунальні послуги» та інших законах в частині обслуговування внутрішньобудинкових мереж, вирішити питання функціонування спецрахунків, уточнити розмір штрафних санкцій та інші види санкцій.

Разом з цим, Кривенко зазначила, що для запуску ринку електроенергії важливо врегулювати питання конкурсних процедур з будівництва генеруючих потужностей, внести уточнення в термінологію, зокрема – «малих побутових споживачів», врегулювати питання договірних відносин між оператором системи розподілу і споживачем і передачі персональних даних для конкурсних процедур і зміни постачальника.

Кривенко також запропонувала внести правки до профільного закону «Про НКРЕКП», за скасування норми про обов'язковість публікації рішень регулятора в газеті «Урядовий кур'єр», констатувавши, що газета опублікувала лише 60% рішень.

Голова НКРЕКП додала, що необхідно також встановити чіткі повноваження з регулювання мінімальних стандартів і вимог до якості обслуговування споживачів, щоб НКРЕКП змогла виконувати функцію захисту їх прав.

Раніше повідомлялось, що НКРЕКП не відстрочила впровадження процедури добового балансування.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті