США продадуть Тайваню комплектуючі для військових літаків, Китай обурений

США продадуть Тайваню комплектуючі для військових літаків, Китай обурений

Ця угода ставить під загрозу співпрацю США і КНР, попереджають китайці

США продадуть Тайваню комплектуючі для військових літаків, Китай обурений
F-16
U.S. Air Force

Держдепартамент США схвалив продаж Тайваню запчастин для винищувачів F-16, F-5, Indigenous Defense Fighter та інших військових літаків вартістю до $330 мільйонів. Китай у свою чергу оголосив, що це рішення може поставити під загрозу співпрацю Пекіна і Вашингтона, передає Reuters.

Пентагон повідомив, що угода необхідна для підтримки «оборонного та повітряного флоту» Тайваню і не змінить баланс сил у регіоні.

«Продаж запчастин для тайванських літаків стане вкладом у зовнішню політику і національну безпеку США, оскільки допоможе покращити потенціал в сфері безпеки і оборони Тайваню, який був і залишається важливою силою для політичної стабільності, військової рівноваги і економічного прогресу в регіоні», – йдеться в заяві Агентства зі співпраці в галузі оборонної безпеки Пентагону.

Між тим офіційний представник китайського МЗС Ген Шуан прокоментував, що поставка озброєнь США Тайваню є серйозним порушенням міжнародного права і завдає шкоди китайському суверенітету та інтересам у сфері безпеки.

Китай виступає рішуче проти цієї угоди і вже направив протест Вашингтону, сказав Ген Шуан журналістам на брифінгу в Пекіні.

Китай закликає США відмовитися від продажу озброєнь і припинити військові контакти з Тайванем. Інакше це завдасть серйозної шкоди як співпраці Пекіна і Вашингтона в ключових питаннях, так і миру та стабільності в Тайванській протоці, додав представник МЗС Китаю.

Адміністрація президента Тайваню у вівторок подякувала США за підтримку і повідомила, що острів продовжить «перебувати в тісному контакті і співпрацювати» з Вашингтоном в різних питаннях, включаючи безпеку.

Тим часом відносини між двома найбільшими економіками світу загострюються після введення Сполученими Штатами цього тижня нових тарифів на товари з Китаю на суму близько $200 млрд.

У зв’язку з цим Китай розірвав можливість торгових переговорів з США.

Напередодні повідомлялося, що адміністрація Трампа готується звинуватити Китай «у ворожих діях».

Нагадаємо, Джек Ма прогнозує економічну війну між Китаєм і США тривалістю не менше 20 років.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло