«Плутон – все ще планета?» – Google святкує своє 20-річчя спогадами про найпопулярніші запити
Компанію було засновано в далекому 1998 році

Сьогодні 27 вересня корпорація Google святкує не лише свій день народження, а й річницю – 20 років з дня заснування.
На честь цієї знаменної дати в Google створили новий дудл, в якому персонажі всіма мовами світу вводять у пошуковик найважливіші для них питання.
Це свого роду прогулянка по найпопулярніших запитах в Google протягом останніх двох десятиліть. Наприкінці ролика Google у свою чергу подякував користувачам різними мовами, серед яких і українське «Дякую».
Де взявся Google?
У 1997 році два студенти Стенфордського університету Сергій Брін і Ларрі Пейдж робили науковий проект і створили пошукову сторінку BackRub, де застосовувався новітній метод обліку зворотних посилань. До 1998 року на терабайтний сервер, який стояв у хлопців в кімнаті гуртожитку, зверталося до 10 тисяч осіб на місяць. Це витрачало багато ресурсів університету, тому проект треба було або згортати, або розвивати, але вже в іншому місці. У цей момент молодим студентам допоміг засновник компанії Sun Microsystems Енді Бехтольшайм. Йому сподобалася задумка хлопців, тому він видав їм $100 тисяч. На врученому чеку значилася неіснуюча компанія Google Incorporated і так само вирішили назвати новий стартап.
Станом на 2018 році у компанії було більше мільйона серверів у центрах обробки даних, які щодня обробляють понад мільярд запитів і 24 петабайт даних.
Продуктами компанії є не тільки пошуковик, але і сервіс Gmail, і соціальна мережа Google+. Також компанія розробляє браузер Google Chrome, який відзначив 10 років, сервіс YouTube, Google Chrome OS, сервіс Picasa, програма миттєвого обміну повідомленнями Hangouts та інше ПЗ.
Напередодні повідомлялося, що Google дозволив рекламувати криптовалюту.
Між тим після агресивних претензій Трампа влада США може серйозно взятися за Facebook, Google і Twitter – компанії перевірятимуть на предмет того, чи не утискають вони користувачів за їх політичнми поглядами.
За матералами gagadget.com
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].