Захворіло у світі
11,317,637
Померло у світі
531,729
Вилікувалось у світі
6,111,910
Захворіло в Україні
48,500
Померло в Україні
1,249
Вилікувалось в Україні
21,376
Українська «дочка» ВТБ Банку оскаржила в ВСУ стягнення з Росії $140 млн

Українська «дочка» ВТБ Банку оскаржила в ВСУ стягнення з Росії $140 млн

Верховний Суд України 1 жовтня відкрив відповідні апеляційні провадження

Українська «дочка» ВТБ Банку оскаржила в ВСУ стягнення з Росії $140 млн
Фото: Shutterstock

Верховний Суд України (ВСУ) відкрив апеляційні провадження за апеляційними скаргами ВТБ Банку (Київ) і однієї фізособи на визначення Апеляційного суду Києва від 5 і 25 вересня щодо стягнення з РФ $140 млн за рішенням Міжнародного арбітражного суду Гааги за позовом екс-голови правління ПриватБанку, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Як зазначається, згідно з базою судових рішень, відповідну ухвалу ВСУ виніс 1 жовтня.

Нагадаємо, Апеляційний суд Києва 25 вересня визнав і дав дозвіл на виконання рішення Міжнародного арбітражного суду Гааги 2 травня 2018 року про стягнення з РФ компенсації за майно в Криму екс-власника Приватбанку Ігоря Коломойського і ще 17 компаній, що мали активи в Криму, і постановив видати відповідні виконавчі листи на користь позивачів.

Згідно з визначенням суду, листи повинні бути видані на присуджені Гаазьким арбітражем позивачам сумарно близько $130,5 млн компенсації за нерухомість, $9,2 млн компенсації витрат на судовий процес, а також відсотки на зазначені суми за ставкою 12-міс. LIBOR + 1% складних відсотків щорічно.

Як писав Mind, Апеляційний суд Києва 5 вересня наклав арешт на акції українських «дочок» російських банків за участю держави: ВТБ, Промінвестбанку та Сбербанку. Це визначення було прийнято в зв'язку з заявою про забезпечення позову про визнання і виконання рішення Міжнародного арбітражного суду в Гаазі (Permanent Court of Arbitration) від 2 травня про стягнення з РФ компенсації за нерухоме майно.

Зазначене вище розгляд справи у Гаазькому арбітражі було ініційовано позивачами проти РФ 19 червня 2015 року на підставі угоди між урядами РФ і України від 27 листопада 1998 про захист інвестицій російсько-українського двостороннього інвестдоговору (ДІД) і відповідно до регламенту UNCITRAL (United Nations Commission on International Trade Law) 1976 року. Арбітражне рішення є остаточним обов'язковим для сторін.

Позивачі стверджували, що РФ порушила свої зобов'язання шляхом прийняття з серпня 2014 року заходів, які перешкоджали їх інвестиціям в що знаходяться в Криму об'єкти нерухомості і в кінцевому рахунку привели до експропріації цих інвестицій. Серед позивачів, зокрема, компанії «Аеробуд», «Крим Девелопмент», «Нива-тур», «УБК-Інвест», «Едельвейс-2000», ПП «Планета», «Пріватофіс», «Приватленд», «Дан-Панорама», «Санаторій Енергетик» , КУА «Фінансовий капітал» і КУА «Фінансовий вектор».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті