Коломойський домігся виконання рішення Гаазького арбітражу про стягнення з РФ $140 млн за активи в Криму
Як компенсацію за майно в Криму екс-глави ПриватБанку і ще 17 компаній

Апеляційний суд Києва визнав і дав дозвіл на виконання рішення Міжнародного арбітражного суду Гааги 2 травня 2018 року про стягнення з РФ компенсації за майно в Криму екс-глави ПриватБанку і ще 17 компаній, що мали активи в Криму, і ухвалив видати відповідні виконавчі листи на користь позивачів, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Згідно з базою судових рішень, відповідну ухвалу суд виніс 25 вересня.
Так, листи повинні бути видані на присуджені Гаазьким арбітражем позивачам сумарно близько $130,5 млн компенсації за нерухомість, $9,2 млн компенсації витрат на судовий процес, а також відсотки на зазначені суми за ставкою 12-міс. LIBOR + 1% складних відсотків щорічно.
«Ухвала суду може бути оскаржене до Верховного Суду протягом 30 днів з дня проголошення шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до цього суду», – йдеться в документі.
Нагадаємо, ухвалою суду від 5 вересня ВТБ, Промінвестбанку та СберБанку також було заборонено здійснювати ліквідацію або реорганізацію юридичної особи, здійснювати будь-які дії, спрямовані на відчуження належного банкам рухомого і нерухомого майна, в тому числі, за договорами купівлі-продажу, обміну, дарування і т. д.
Однак це визначення було оскаржене у Верховному Суді (ВСУ) 14 вересня, а 18 вересня ВСУ відмовився задовольнити клопотання про зупинення дії ухвали Апеляційного суду Києва від 5 вересня.
Зазначене вище розгляд справи у Гаазькому арбітражі було ініційовано позивачами проти РФ 19 червня 2015 року на підставі угоди між урядами РФ і України від 27 листопада 1998 про захист інвестицій російсько-українського двостороннього інвестдоговору (ДІД) і відповідно до регламенту UNCITRAL (United Nations Commission on International Trade Law) 1976 року. Арбітражне рішення є остаточним обов'язковим для сторін.
Позивачі стверджували, що РФ порушила свої зобов'язання шляхом прийняття з серпня 2014 року заходів, які перешкоджали їх інвестиціям в що знаходяться в Криму об'єкти нерухомості і в кінцевому рахунку привели до експропріації цих інвестицій. Серед позивачів, зокрема, компанії «Аеробуд», «Крим Девелопмент», «Нива-тур», «УБК-Інвест», «Едельвейс-2000», ПП «Планета», «Пріватофіс», «Приватленд», «Дан-Панорама», «Санаторій Енергетик» , КУА «Фінансовий капітал» і КУА «Фінансовий вектор».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].