Коломойський домігся виконання рішення Гаазького арбітражу про стягнення з РФ $140 млн за активи в Криму

Коломойський домігся виконання рішення Гаазького арбітражу про стягнення з РФ $140 млн за активи в Криму

Як компенсацію за майно в Криму екс-глави ПриватБанку і ще 17 компаній

Коломойський домігся виконання рішення Гаазького арбітражу про стягнення з РФ $140 млн за активи в Криму
Ігор Коломойський
Фото УНІАН

Апеляційний суд Києва визнав і дав дозвіл на виконання рішення Міжнародного арбітражного суду Гааги 2 травня 2018 року про стягнення з РФ компенсації за майно в Криму екс-глави ПриватБанку і ще 17 компаній, що мали активи в Криму, і ухвалив видати відповідні виконавчі листи на користь позивачів, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Згідно з базою судових рішень, відповідну ухвалу суд виніс 25 вересня.

Так, листи повинні бути видані на присуджені Гаазьким арбітражем позивачам сумарно близько $130,5 млн компенсації за нерухомість, $9,2 млн компенсації витрат на судовий процес, а також відсотки на зазначені суми за ставкою 12-міс. LIBOR + 1% складних відсотків щорічно.

«Ухвала суду може бути оскаржене до Верховного Суду протягом 30 днів з дня проголошення шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до цього суду», – йдеться в документі.

Нагадаємо, ухвалою суду від 5 вересня ВТБ, Промінвестбанку та СберБанку також було заборонено здійснювати ліквідацію або реорганізацію юридичної особи, здійснювати будь-які дії, спрямовані на відчуження належного банкам рухомого і нерухомого майна, в тому числі, за договорами купівлі-продажу, обміну, дарування і т. д.

Однак це визначення було оскаржене у Верховному Суді (ВСУ) 14 вересня, а 18 вересня ВСУ відмовився задовольнити клопотання про зупинення дії ухвали Апеляційного суду Києва від 5 вересня.

Зазначене вище розгляд справи у Гаазькому арбітражі було ініційовано позивачами проти РФ 19 червня 2015 року на підставі угоди між урядами РФ і України від 27 листопада 1998 про захист інвестицій російсько-українського двостороннього інвестдоговору (ДІД) і відповідно до регламенту UNCITRAL (United Nations Commission on International Trade Law) 1976 року. Арбітражне рішення є остаточним обов'язковим для сторін.

Позивачі стверджували, що РФ порушила свої зобов'язання шляхом прийняття з серпня 2014 року заходів, які перешкоджали їх інвестиціям в що знаходяться в Криму об'єкти нерухомості і в кінцевому рахунку привели до експропріації цих інвестицій. Серед позивачів, зокрема, компанії «Аеробуд», «Крим Девелопмент», «Нива-тур», «УБК-Інвест», «Едельвейс-2000», ПП «Планета», «Пріватофіс», «Приватленд», «Дан-Панорама», «Санаторій Енергетик» , КУА «Фінансовий капітал» і КУА «Фінансовий вектор».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті