ПАРЄ не дала можливості Росії повернутися до складу комітету

ПАРЄ не дала можливості Росії повернутися до складу комітету

Левову частку зусиль до цього доклала делегація України

ПАРЄ не дала можливості Росії повернутися до складу комітету
Facebook Леонід Ємець

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) не затвердила резолюцію, від якої залежало повернення делегації Росії в комітет.

За доопрацювання резолюції висловилися 99 депутатів, проти – 79. Ще 16 представників членів ПАРЄ утрималися від голосування.

Ішлося про зміну правил відсторонення національних делегацій від роботи в ПАРЄ. Зараз оскаржити повноваження країни можна за ініціативою не менше ніж 30 членів ПАРЄ. Резолюція пропонує ускладнити процедуру оскарження – запит повинен бути внесений шостою частиною делегатів ПАРЄ (54 депутати).

Резолюція хоч і має технічний характер, могла б у разі ухвалення прокласти шлях до відновлення повноцінної участі російської делегації в ПАРЄ, зазначає Deutsche Welle.

«Проект резолюції ПАРЄ, яка створювала умови для повернення росіян, так і не було прийнято. Його повернули до комітету», – написав у своєму Twitter після голосування постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба.

Депутат ВРУ Леонід Ємець розповів у своїй сторінці в Facebook, що найбільше зусиль для того, щоб не прийняти цю резолюцію, доклала делегація України. Зокрема, члени делегації провадили публічну дискусію з генсеком Європи, звинувачуючи його в тому, що він хоче повернення росіян.

«Результатом цієї дискусії стало те що ряд делегатів ПАРЕ публічно заявили, що вони змінюють позицію і не будуть голосувати за російську резолюцію», – написав Ємець.

Повернути Росію в ПАРЄ не дали. Гімн України, обійнявшись, перед російскими каналами заспівали. Слава Україні, Слава нації і Героям слава, троєкратно кричали. Нормально попрацювали! Дякую колеги.

Опубліковано Леонідом Ємцем Вівторок, 9 жовтня 2018 р.

Російську делегацію позбавили права голосу в ПАРЄ в квітні 2014 року внаслідок анексії Криму Росією. У січні 2015 року ПАРЄ подовжила санкції. Самі ці обмежувальні заходи не лише позбавили РФ права голосувати, а також не дозволяють представникам російської делегації входити до керівних структур Асамблеї та брати участь у моніторингових місіях.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло