Приватбанк направив 6 млрд грн на формування резервів під кредити

Приватбанк направив 6 млрд грн на формування резервів під кредити

Через які фінансовий результат за вересень буде з мінусом

Приватбанк направив 6 млрд грн на формування резервів під кредити
Фото: Shutterstock

Державний Приватбанк сформував резерви по заборгованості 10 іноземних позичальників на суму майже 6 млрд грн, яка виникла перед банком до націоналізації, повідомляє Економічна правда із посиланням на прес-службу фінустанови.

Наглядова рада Приватбанку погодила рішення правління банку щодо формування 100% резерву за заборгованістю 10 іноземних компаній-позичальників на суму понад $272,3 млн (включаючи $196 млн основної заборгованості і $75 млн відсотків за кредитами).

«З огляду на суттєвий розмір заборгованості за кредитними договорами, а також те, що процес погашення заборгованості, який повинен був відбутися в контексті виконання попередніми власниками своїх зобов'язань щодо приведення капіталу банку у відповідність нормативним вимогам, не був виконаний, банк змушений покривати збитки минулих періодів в розмірі 5,9 млрд грн і сформувати у вересні 2018 року 100% резервів на покриття таких збитків за рахунок прибутку від поточної діяльності банку», – йдеться у повідомленні.

У свою чергу, як зазначає FinClub, за серпень прибуток Приватбанку зріс на 2,325 млрд грн – до 9,73 млрд грн за січень-серпень 2018 року. Тепер майже 2/3 цього прибутку піде на формування додаткових резервів.

Видання зазначає, що в зв'язку з цим банківська система у вересні може показати місячний збиток, а плани НБУ щодо мінімального обсягу витрат на резерви банківської системи за останнє десятиліття можуть провалитися.

У прес-службі банку додали, що звернулися в Генпрокуратуру з заявою про скоєння кримінального злочину щодо завданих збитків групою цих позичальників.

Нагадаємо, Приватбанк планує запропонувати інвесторам свою частку в гірськолижному курорті «Буковель», готель «Radisson Blu Resort Буковель», футбольний стадіон і тренувальну базу в Дніпрі.

Як писав Mind, згідно з рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва ПриватБанк віднесли до категорії неплатоспроможних правомірно.

Нагадаємо,  Кабінет міністрів України прийняв рішення про входження держави до капіталу ПриватБанку 18 грудня 2016 року. НБУ звернувся до уряду з пропозицією передати банк у власність держави.
Перехід КБ «ПриватБанк» у власність держави відбувся відповідно до ст. 41.1 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло