Китай страшніший за Росію: розвідка повідомляє про зусилля КНР вплинути на вибори в США

Китай страшніший за Росію: розвідка повідомляє про зусилля КНР вплинути на вибори в США

Крім того, КНР становить неабияку загрозу в довгостроковій перспективі, вважає ФБР

Китай страшніший за Росію: розвідка повідомляє про зусилля КНР вплинути на вибори в США
фото Shutterstock

Китай розгорнув небачену за масштабами кампанію з намагання вплинути на широкі верстви населення напередодні виборів у Сполучених Штатах, повідомляють американські посадовці, базуючись на даних спецслужб. Про це пише Reuters.

«Китай докладає безпрецедентних зусиль для впливу на громадську думку в США», – сказала міністр внутрішньої безпеки США Кірстен Нільсен на засіданні сенатського комітету внутрішньої безпеки.

Директор ФБР Крістофер Рей ще більш категоричний: він заявляє, що Китай становить значно більшу небезпеку, ніж Росія, яка могла за допомогою маніпуляцій громадською думкою вплинути на президентські вибори 2016 року в США.

«Китай у багатьох відношеннях становить найбільш масштабну, складну, тривалу контррозвідувальну загрозу, з якою ми зіткнулися, що зачіпає всі сектори американської економіки», – сказав Рей.

«Росія у багатьох відношеннях бореться, щоб зберегти свою значимість після розпаду Радянського Союзу. Вони ведуть сьогоднішню боротьбу. Китай веде завтрашню боротьбу», – підкреслив директор ФБР.

Нагадаємо, Дональд Трамп у вересні звинуватив Китай у спробі втрутитися у вибори в Конгрес, які відбудуться 6 листопада. За його словами, Пекін не хоче, щоб Республіканська партія показала на них хороші результати через жорстку позицію теперішньої адміністрації США (в якій переважно республіканці) в торгово-економічних відносинах.

Раніше повідомлялося, що через конфлікт із США Китай повністю відмовився від американського зрідженого газу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті