Синод Вселенського Патріархату визнав незаконною анексію Української церкви російською

Синод Вселенського Патріархату визнав незаконною анексію Української церкви російською

За аргументами Синоду, Київська митрополія ніколи не належала до меж Московського патріархату

Синод Вселенського Патріархату визнав незаконною анексію Української церкви російською
фото Wikipedia

Київська Митрополія була незаконно анексована Російською Церквою в 1686 році. Таке рішення вже незабаром може оголосити Синод Вселенського Патріархату, розглядаючи справу про надання автокефалії Українській церкві. Про це пише речник Київської патріархії архієпископ Євстратій (Зоря) на своїй сторінці у Facebook, посилаючись на власні два джерела.

Ще одним сприятливим для України рішенням стане задоволення апеляції патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета, а також апеляції митрополита Макарія щодо зняття з них анафеми, накладеної раніше РПЦ. Обох служителів визнано канонічними.

ГАРНІ НОВИНИ з Синоду Відразу з кількох джерел надійшла інформація про два очікуваних рішення Синоду Вселенського...

Опубліковано Євстратієм Зорею Четвер, 11 жовтня 2018 р.

Як повідомляє «Українська правда», у статті Вселенського патріархату «Вселенський престол і Українська церква» зазначалося, що «Канонічні кордони Російської Церкви були визначені, коли ця Церква була вивищена до статусу Патріархату в 1589 році і ніколи не була змінена ніяким Патріаршим чи Синодальним Томосом, Київська митрополія ніколи не належала до цих меж».

«Положення, викладені в Патріаршому та Синодальному «Акті» 1686 року підтверджують, що канонічна територія Київської митрополії не була передана до Московського Патріархату… Звичайно, це все розумів Московський Патріархат, саме тому він свавільно порушив вказані умови й ніколи не дотримував їх, тому що прагнув свавільно включити Київську митрополію до своєї канонічної юрисдикції», – йдеться у статті.

У документі відзначається, що «зважаючи на важкі історичні обставини, Вселенський Патріархат замовчував про порушення та нездатність Московського Патріархату дотримуватися положень «Акту» 1686 року, проте ніколи не забував та не ігнорував вказаного».

Напередодні повідомлялося, що Вселенський патріархат відклав рішення про надання томосу про автокефалію для України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті