США заборонили польоти усіх новітніх винищувачів F-35

США заборонили польоти усіх новітніх винищувачів F-35

Експерти вважають за потрібне перевірити та, за необхідності, замінити паливні трубку у двигунах кожного літака

США заборонили польоти усіх новітніх винищувачів F-35
фото Wikipedia

США тимчасово заборонили використання новітніх винищувачів-бомбардувальників F-35 п’ятого покоління, які стоять на озброєнні в ВПС США та їх союзників через необхідність перевірити паливну трубку всередині двигунів машин. Про це повідомляє SiverTimes.

«Служби США та їх іноземні партнери тимчасово призупинили польоти  F-35 для перевірки паливної трубки всередині двигунів літаків», – йдеться у заяві.

Зазначається, що експерти проведуть діагностику та замінять кожну трубку у кожному літаку, якщо це буде потрібно. Перевірка займе від 24 до 48 годин.

 Це рішення було прийнято після першого в історії падіння F-35, яке відбулось 28 вересня в штаті Південна Кароліна. Слідство ще триває. Точна причина аварії ще не встановлена.

Lockheed Martin F-35 Lightning II – сімейство малопомітних винищувачів-бомбардувальників п’ятого покоління. Має три варіанти: наземний винищувач (CTOL) для потреб ВПС США, винищувач із скороченим злетом та вертикальною посадкою (STOVL) для Корпусу морської піхоти США та ВМС Британії та палубний винищувач (CV) для потреб ВМС США. Відомо, що F-35 знаходиться на озброєнні таких країн, як Британія, Ізраїль, Італія, Нідерланди, Туреччина, Австралія, Японія, Південна Корея та Норвегія.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті