У Євросоюзі заборонять пластиковий одноразовий посуд

У Євросоюзі заборонять пластиковий одноразовий посуд

Це ще один крок на шляху до більш масштабної заборони пластикових виробів або їх повної переробки

У Євросоюзі заборонять пластиковий одноразовий посуд
фото pixabay.com

Комітет Європарламенту з питань довкілля у середу 10 жовтня проголосував за заборону в Євросоюзі з 2021 року використання певних одноразових пластикових виробів, зокрема, посуду. Про це повідомляє nv.ua з посиланням на прес-реліз на сайті Європарламенту.

«Одноразові пластикові вироби, такі як столові прилади, ватяні палички, тарілки, трубочки, мішалки для напоїв та тримачі для повітряних кульок, будуть заборонені на ринку ЄС з 2021 року згідно з проектами планів, затверджених у середу Комітетом з питань довкілля та громадської охорони здоров'я», – йдеться в повідомленні.

Що ж стосується пластикових виробів, для яких немає альтернативи – наприклад, контейнери для бургерів, десертів, фруктів-овочів – то пропонується скоротити їх використання до 2025 року.

«Держави-члени мають розробляти національні плани заохочення використання товарів, придатних для багаторазового використання, а також для повторного використання і переробки», – зазначається в прес-релізі.

Інші пластикові вироби, придатні для переробки, такі як пляшки для напоїв, повинні збиратися окремо і перероблятися у 90%-му об'ємі до 2025 року.

Крім того, в Європарламенті хочуть змусити тютюнові компанії утилітизувати відходи від тютюнових виробів, зокрема сигаретних фільтрів, які містять пластик. 

«Один недопалок забруднює 1000 літрів води, а в грунті розкладається близько 12 років», – наголосили в ЄП.

«Державам-членам ЄС необхідно буде забезпечити, щоб тютюнові компанії покривали витрати на збір відходів від своїх виробів, включаючи транспортування, обробку і збір сміття», – сказано в повідомленні.

Доповідь, що містить ці пропозиції, буде представлена на голосування пленарної сесії Європарламенту, яка відбудеться 22-25 жовтня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті