Випуск розхвалених Путіним гіперзвукових ракет є неможливим через відсутність потрібних матеріалів

Випуск розхвалених Путіним гіперзвукових ракет є неможливим через відсутність потрібних матеріалів

Гіперзвукові ракети згорають в атмосфері, хоча сам президент РФ заявляв, що розпочався серійний випуск зброї

Випуск розхвалених Путіним гіперзвукових ракет є неможливим через відсутність потрібних матеріалів
Владімір Путін
фото pixabay.com

Наразі Росія не може знайти джерело найважливіших компонентів вуглеродного волокна, необхідних для виробництва гіперзвукових ракет, попри заяви президента РФ Владіміра Путіна про старт серійного випуску озброєння. Про це повідомляє CNBC із посиланням на дані американської розвідки.

Зазначається, що гіперзвукова зброя може переміщатись як мінімум в п’ять разів швидше, ніж швидкість звуку, або долати одну милю за секунду. Більш того, зараз США не можуть захиститись від цієї загрози.

Кремль вважає, що їх нинішній матеріал з вуглеродного волокна є ненадійним, тому перебуває у пошуку нового джерела. Тим не менш, Москва визначила розробку цієї зброї пріоритетом, тому планує завершити створення ракети до 2020 року.

Наступний льотний тест намічений на грудень.

«Корпус гіперзвукового апарату не може витримувати нагрівання при повторному входженні в атмосферу, через це внутрішні системи дають збій», – зазначають джерела. Росія очікує, що нові компоненти вуглеродного волокна будуть виготовлені протягом 12 місяців.

Прес-секретар Пентагону висловився скептично щодо російської гіперзвукової зброї.

«Російські спроби розвивати високотехнологічне озброєння – це те, за чим ми спостерігаємо. Однак досі поки ми бачили лише грандіозні заяви про їх успішність, аніж фактичні докази цього, – сказав представник Міноборони США Ерік Пахон. – Ми продовжуємо працювати над нашими власними оборонними можливостями та підвищувати як готовність свою, так і наших союзників протистояти будь-яким загрозам, які можуть створити росіяни».

Останні дані з’явились менш ніж за 8 місяців після того, як Путін розцінив гіперзвуковий арсенал своєї країни як «непереможний».

Нагадаємо: в березні Путін оголосив, що ракетний комплекс «Авангард» запущено у серійне виробництво. Тоді він розповів, що ця ракета може рухатись зі швидкістю, що у 20 разів перевищує швидкість звуку, а також зазначив, що РФ тепер має зброю, про яку «мріє решта світу».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті