«Убивали 7 хвилин»: турецькі ЗМІ розповіли, як розправилися з саудівським журналістом

«Убивали 7 хвилин»: турецькі ЗМІ розповіли, як розправилися з саудівським журналістом

Група з 15 осіб прибула в день убивства з Саудівської Аравії і через 3 години вже полетіла назад

«Убивали 7 хвилин»: турецькі ЗМІ розповіли, як розправилися з саудівським журналістом
darylcagle.com

Турецька газета Yeni Şafak («Ені Шафак») стверджує, що саудівського журналіста Джамала Хашоггі було жорстоко вбито на території генконсульства Саудівської Аравії в Стамбулі, і що видання має в своєму розпорядженні аудіозапис, який доводить вбивство.

Про це з посиланням на Yeni Şafak повідомив український і кримськотатарський тележурналіст Осман Пашаєв на своїй сторінці у Facebook.

Згідно з інформацією видання, 2 жовтня Джамал Хашоггі прийшов у консульство для оформлення документів. Це був повторний візит, який призначили йому за тиждень до дня зникнення.

Видання звертає увагу, що того ж дня, 2 жовтня, з Саудівської Аравії двома бортами в Стамбул прилетіли 15 осіб, які пробули в Туреччині три години і повернулися назад.

На аудіозаписі, за твердженням газети, чути, як генконсул Мохаммед Утейбі просить завершити розправу в іншому місці: «Ви накличете біду на мою голову», – скаржиться Утейбі. На що отримує погрозу: «Хочеш жити – заткнися».

Як зазначається в статті, Джамалу Хашоггі спочатку відрізали пальці, а потім голову.

«Розчленування живої людини тривало 7 хвилин. Здійснював його глава установи судово-медичної експертизи Саудівської Аравії Мохаммед аль Тубайгі. Іншим учасникам вбивства він нібито пропонував увімкнути музику під час розчленування. Генконсулу порадив тримати язик за зубами і після повернення в Саудівську Аравію», – пише Осман Пашаєв.

Турецкая газета «Yeni Şafak» (Ени Шафак) утверждает, что располагает аудиозаписью, доказывающей убийство журналиста...

Опубліковано Osman Pashayev Середа, 17 жовтня 2018 р.

Відомо, що турецькі спецслужби встановили особи як мінімум 5 з 15 учасників «команди розправи». Всі вони наближені до принца Мухаммеда бен Салмана, який фактично керує королівством від імені батька.

За даними газети The New York Times, один із фігурантів розслідування турецької поліції – Махер Абдулазіз Мутреб – часто перебував поруч із принцом під час його міжнародних візитів. Ще троє підозрюваних, за даними газети, пов'язані з охороною принца; п'ятий підозрюваний – судовий лікар з міністерства охорони здоров'я Саудівської Аравії.

Доповнено: Як повідомляє Yeni Şafak, лейтенант Королівських військово-повітряних сил Саудівської Аравії Мішаал Саад Альбостані, один з підозрюваних в участі у вбивстві Джамала Хашоггі, загинув у підозрілій аварії в Саудівській Аравії.

Напередодні інсайдерські джерела повідомляли, що Саудівська Аравія готується виступити з заявою, що журналіста справді було вбито на території консульства, однак виключно через недбалість співробітника спецслужб, який провалив завдання.

Нагадаємо, гендиректори найбільших євробанків та світових компаній через убивство журналіста бойкотують економічний форум у Саудівській Аравії, організований принцом Мухаммедом.

Також надходила інформація, що убивство саудівського журналіста в посольстві зафіксував його Apple Watch, який записав аудіо і відео і передав їх у загальнодоступне хмарне сховище.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло