Дохід від надання широкосмугового доступу до інтернету ll квартал склав 2,678 млрд грн
З них фізособами – 2,290 млрд грн, юрособами – 388 млн грн

Недобросовісна конкуренція і крадіжки телеком-обладнання є одними з ключових факторів стримування розвитку ринку телеком послуг. Про це повідомляє iToday.
Так, консалтингова група «Е&C» спільно з порталом iToday, склала інтегральний рейтинг ключових гравців ринку фіксованого широкосмугового доступу до мережі (ФШДМ) інтернет в l півріччі 2018 року.
Згідно з ним, ключовими трендами ринку фіксованого доступу до мережі інтернет можна вважати насичення ринку, посилення конкуренції, конвергенцію телеком-послуг, консолідацію та зростання ринку в гривневому фінансовому вираженні. Наразі, гравці ринку працюють над підтриманням лояльності існуючої абонентської бази і розширенням спектра додаткових послуг і сервісів.
Так, всього дохід від надання послуг ФШПД в l кварталі 2018 року склала 2,641 млрд грн (без НДС), з них фізособами – 2,255 млрд грн, юрособами – 386 млн грн.
За ll квартал відповідний показник складає 2,678 млрд грн (без НДС), з них фізособами – 2,290 млрд грн, юрособами – 388 млн грн.
Всього кількість абонентів (без урахування території тимчасово окупованого Криму та ОРДЛО) склала 9 348 500 осіб, з них населення – 897 200 осіб та 376 500 – юросіб.

(Рейтинг «E&C». Джерело itoday)
* Сума абонентських баз провайдерів, що працюють під брендом «Ланет».
** Інформація про кількість абонентів, ARPU і динаміці зростання абонентської бази Київстар вказана за даними B2C-сегмента ринку.
*** Дані до зміни системи обліку активних абонентів.
«В наступні кілька років можна прогнозувати збільшення кількості злиттів і поглинань. Масова забудова ШПД в населених, в яких на сьогодні немає інтернету (це близько 22 000 населених пунктів, в яких проживає близько 8 млн осіб), можлива тільки при фінансуванні такого будівництва державою або громадами», – повідомив директор з корпоративних комунікацій Михайло Шуранов.
Разом з цим він наголосив, що зусилля операторів будуть звернені на найбільш великі населені пункти з цього списку і між ними буде йти боротьба за локальне отримання дотацій на будівництво від місцевих громад.
«Такий «дробовий» підхід до питання інтернетизації сіл в цілому сповільнить її і зробить дорожчим», – повідомив він.
Разом з цим, за словами начальника департаменту обслуговування клієнтів Vega Юрія Швеця, у найближчі роки очікується поступова консолідація і зростання телеком-ринку.
«Частка клієнтів хмарних сервісів продовжуватиме стійко рости, особливо в бізнес-сегменті. Тут успіх чекає компанії, що поєднують функції телеком-провайдера і ІТ-інтегратора.», – повідомив він.
інтегральний рейтинг складений на підставі дослідження ринку та опитування його основних учасників. До нього увійшли топ-10 компаній за кількістю абонентів. Рейтинг носить оціночний характер. Сумарний бал в інтегральному рейтингу є сумою равновзвешенних балів операторів по всіх категоріях.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].