Відсьогодні змінено правила держконтролю за міжнародними передачами товарів подвійного використання

Відсьогодні змінено правила держконтролю за міжнародними передачами товарів подвійного використання

Юристи рекомендують підготуватись експортерам та імпортерам до набрання чинності Єдиного переліку таких товарів

Відсьогодні змінено правила держконтролю за міжнародними передачами товарів подвійного використання
Фото: УНІАН

Відсьогодні, 19 жовтня 2018 набирає чинності зміни до Порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів подвійного використання, які, зокрема передбачають введення Єдиного переліку таких товарів.

Відповідні зміни зазначеного Порядку, які набувають чинності сьогодні, затверджені Постановою Кабінету Міністрів №1 від 11 січня 2018 року.

«Міжнародна передача товарів (подвійного використання – Mind) може здійснюватися суб'єктом здійснення міжнародних передач товарів (далі – суб'єкт) або іноземним суб'єктом господарської діяльності (далі – іноземний суб'єкт) за наявності у нього відповідного дозволу чи висновку Держекспортконтролю», – йдеться в документі.

Як зазначається у тексті Порядку, до товарів подвійного використання належать товари, що можуть бути використані у створенні звичайних видів озброєнь, військової чи спеціальної техніки, у створенні ракетної зброї, у створенні ядерної зброї, у створенні хімічної зброї, у створенні бактеріологічної (біологічної) та токсинної зброї.

«Суб'єктам господарювання, які займаються міжнародними передачами (експортом, імпортом тощо) товарів подвійного використання, варто мати на увазі, що після набуття чинності Єдиного Списку їм необхідно буде звернутися до Державної служби експортного контролю України для внесення змін або оформлення нових документів, щоб відобразити відповідні зміни у найменуванні та описі товарів, позиції контрольного списку або умов здійснення міжнародних передач товарів», – пояснила Mind партнер, Міжнародної юридичної фірми «Ді Ел Ей Пайпер Україна» Галина Загороднюк.

Як вона зазначила, з практичної точки зору, важливо також належним чином спланувати міжнародні передачі товарів таким чином, щоб безпосередні поставки не прийшлися на перехідний період (коли старі нормативно-правові акти вже втратили свою дію, а нові ще не прийняті).

За словами експерта, Єдиний Список за своєю структурою відповідає Єдиному списку товарів подвійного використання Європейського Союзу, наведеному у додатку 1 до Регламенту Ради ЄС № 428/2009 від 5 травня 2009 року, що встановлює режим Співтовариства з контролю за експортом, передачею, брокерською діяльністю та транзитом товарів подвійного використання.

Про те, чому закиди про тотальне відставання України у галузі ВПК – не більше ніж міф, читайте у матеріалі Mind «Військовий експорт: як українські «гаражні компанії» переорієнтувалися на глобальний ринок».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло