Європарламент засудив Росію за дії в Азовському морі і хоче задіяти ОБСЄ для контролю ситуації
Європейські депутати вважають, що ескалація в Азові позначиться і на Європі

Європарламент закликав Федеріку Могеріні, віце-президента Єврокомісії, розробити антиросійські санкції на випадок ескалації в Азовському морі. Про це йдеться в резолюції, прийнятій Європарламентом сьогодні, 25 жовтня.
Ескалація в Азовському морі може мати прямі наслідки в тому числі і для країн-членів ЄС, зазначили представники європейського органу. На засіданні було вирішено пильно стежити за ситуацією в Азовському морі.
Федеріка Могеріні також закликали задіяти мандат ОБСЄ до вивчення ситуації в Азовському морі.
Єврокомісію і службу ЄС із зовнішніх зв'язків закликали проаналізувати способи підтримки перевізників і портів, які постраждали від дій РФ. Це можуть бути проекти розвитку в портах Бердянська і Маріуполя.
Дії Росії перешкоджають торгівлі і обмежують свободу судноплавства, негативно впливаючи на життєздатність українських портів, відзначається в резолюції.
Європарламент висловив осуд РФ за мілітаризацію Криму і Азова, за порушення суверенітету України, за зростаючу військову присутність в регіоні.
Український МЗС прокоментував резолюцію Європарламенту, назвавши її ще однією важливою перемогою. За словами прес-секретаря МЗС Мар'яни Беци, даний документ – це додатковий аргумент в морському трибуналі для захисту прав України.
Раніше міністр МЗС України Павло Клімкін розповів, що російські силовики штучно затримують українські судна в середньому по 33 години на кожне – нібито для огляду і «пошуку терористів». Це негативно впливає на економіку. Крім того, російська сторона затримує не лише українські судна, а й європейські – наприклад, Італії, Нідерландів. Спорудження моста, який з'єднав Росію з Кримським півостровом, перешкоджає комерційному судноплавству в Азовському морі.
В даний час незаконної російської блокади і перевірок зазнали понад 120 суден.
Нагадаємо, 12 жовтня президент Петро Порошенко ввів в дію рішення РНБО щодо захисту від Росії на морі. Глава держави доручив провести морський кордон з РФ і оцінити вплив на навколишнє середовище викидів з «Кримського титану».
Нагадаємо, адмірал ВМС України розповів, якою буде військова база на Азовському морі.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].