Європарламент засудив Росію за дії в Азовському морі і хоче задіяти ОБСЄ для контролю ситуації

Європарламент засудив Росію за дії в Азовському морі і хоче задіяти ОБСЄ для контролю ситуації

Європейські депутати вважають, що ескалація в Азові позначиться і на Європі

Європарламент засудив Росію за дії в Азовському морі і хоче задіяти ОБСЄ для контролю ситуації
Фото: Український мілітарний портал

Європарламент закликав Федеріку Могеріні, віце-президента Єврокомісії, розробити антиросійські санкції на випадок ескалації в Азовському морі. Про це йдеться в резолюції, прийнятій Європарламентом сьогодні, 25 жовтня.

Ескалація в Азовському морі може мати прямі наслідки в тому числі і для країн-членів ЄС, зазначили представники європейського органу. На засіданні було вирішено пильно стежити за ситуацією в Азовському морі.

Федеріка Могеріні також закликали задіяти мандат ОБСЄ до вивчення ситуації в Азовському морі.

Єврокомісію і службу ЄС із зовнішніх зв'язків закликали проаналізувати способи підтримки перевізників і портів, які постраждали від дій РФ. Це можуть бути проекти розвитку в портах Бердянська і Маріуполя.

Дії Росії перешкоджають торгівлі і обмежують свободу судноплавства, негативно впливаючи на життєздатність українських портів, відзначається в резолюції.

Європарламент висловив осуд РФ за мілітаризацію Криму і Азова, за порушення суверенітету України, за зростаючу військову присутність в регіоні.

Український МЗС прокоментував резолюцію Європарламенту, назвавши її ще однією важливою перемогою. За словами прес-секретаря МЗС Мар'яни Беци, даний документ – це додатковий аргумент в морському трибуналі для захисту прав України.

Раніше міністр МЗС України Павло Клімкін розповів, що російські силовики штучно затримують українські судна в середньому по 33 години на кожне – нібито для огляду і «пошуку терористів». Це негативно впливає на економіку. Крім того, російська сторона затримує не лише українські судна, а й європейські – наприклад, Італії, Нідерландів. Спорудження моста, який з'єднав Росію з Кримським півостровом, перешкоджає комерційному судноплавству в Азовському морі.

В даний час незаконної російської блокади і перевірок зазнали понад  120 суден.

Нагадаємо, 12 жовтня президент Петро Порошенко ввів в дію рішення РНБО щодо захисту від Росії на морі. Глава держави доручив провести морський кордон з РФ і оцінити вплив на навколишнє середовище викидів з «Кримського титану».

Нагадаємо, адмірал ВМС України розповів, якою буде військова база на Азовському морі.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло