«Укренерго» з французами думають побудувати 200-мегаватний накопичувач енергії
Така батарея потрібна у зв'язку з появою альтернативних електростанцій

НЕК «Укренерго» обговорило будівництво 200 МВт системи energy storage (накопичувач енергії) в об'єднаній енергосистемі (ОЕС) України з французьким оператором системи передачі RTE, повідомляє «Укренерго».
Є три варіанти будівництва:
- з розташуванням 200 МВт в 1-му місці,
- в кількох місцях з поділом на 4-5 частин,
- з децентралізованим розташуванням декількох десятків блоків малої потужності; наприклад, уздовж центральних автотранспортних магістралей (Київ-Львів-Держкордон, Київ-Харків, Київ-Дніпро, Київ-Одеса-держкордон) паралельно зі створенням мережі зарядних станцій для електромобілів.
Фінансування проекту планується за рахунок кредитів міжнародних фінансових організацій. Сторони обговорили перспективи залучення французьких фахівців до проведення додаткових розрахунків, необхідних для організації заходів по балансування великої кількості СЕС та ВЕС, моделювання режимів роботи енергосистеми, розрахунків для будівництва нових балансуючих потужностей.
Об'єднана енергосистема України сьогодні може прийняти ще до 3 ГВт нових потужностей сонячних і вітряних електростанцій (СЕС і ВЕС) без ризику розбалансування і серйозних змін у своїй структурі.
В умовах стрімкого розвитку відновлюваної енергетики необхідно будівництво 2,5 ГВт високоманеврових балансуючих потужностей (акумуляторних або газопоршневих станцій) в Україні до 2025 року. Вартість зведення таких потужностей – близько 55 млрд грн. Швидкодіючі маневрені потужності повинні покривати 30% встановленої потужності ВДЕ.
Читайте матеріал Mind «Галузі майбутнього: розвиток «зеленої» енергетики».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].