Оновлено: Кількість українських заробітчан у Естонії збільшилась удвоє
Юристи наголошують, що на іноземних заробітчан розповсюджуються гарантії, які надані найманим працівникам у даній країні

Станом на кінець вересня дозвіл на короткострокову роботу і терміновий вид на проживання отримали понад 12 000 осіб, що вдвічі більше, ніж минулого року, та вдесятеро більше, ніж у 2014-му, передає ERR.ee із посиланням на Eesti Päevaleht.
Як зазначається, про це повідомив керівник служби нагляду за кордоном і міграцією Пихьяської префектури Індрек Ару, який також зазначив, що число порушень, пов'язаних з виплатою зарплат іноземним робітникам, при цьому не зменшилося.
За його словами, частина підприємств користується недостатньою обізнаністю працівників, які приїздять з інших країн, і виплачують їм меншу зарплату, ніж належить. Часто зарплата виплачується в конверті.
Оновлено: як пояснила Mind адвокат Адвокатського обєднання «Бауман Кондратюк» Тетяна Харіна, згідно трудової політики кран ЄС, пріоритетне право на працевлаштування мають мешканці Естонії, а також громадяни Євросоюзу. «Решта іноземців може претендувати на вакансію тільки тоді, коли на неї не відгукнулися естонці та європейці», – наголосила вона.
За словами юриста, для працевлаштування іноземця, роботодавець має спочатку отримати дозвіл на таке працевлаштування. Дозвіл на роботу є підставою для відкриття робочої візи та оформлення іноземцем посвідки на проживання в Консульстві Естонії в Україні.
«В Естонії короткочасно може працювати іноземець, який знаходиться в країні на законних підставах (на підставі візи або безвізового перебування), у тому разі, якщо його робота попередньо зареєстрована роботодавцем у Департаменті поліції та прикордонної охорони», – пояснила юрист.
Крім того, іноземець для роботи у якості найманого працівника в Естонії має право отримати строкову посвідку на проживання в країні.
Як пояснила Харіна, таку посвідку може бути видано іноземцю для роботи в якості найманого працівника в компанії-замовника, якщо зареєстрований в Естонії роботодавець є посередником найманої робочої сили і у роботодавця на депозиті є кошти в розмірі не менше десяти відсотків від фонду заробітної плати.
Також експерт додала, що під час роботи на іноземця розповсюджуються гарантії, які надані найманим працівникам у даній країні.
Як зазначила Харіна, в Естонії контроль за дотриманням трудового законодавства здійснює Трудова інспекція, яка діє у відомстві Міністерства соціальних справ Естонії.
«У випадку порушення своїх трудових прав, працівник має змогу звернутися до Трудової інспекції зі скаргою на роботодавця, а також до Консульської установи своєї держави в Естонії, або до суду», – наголосила юрист.
Нагадаємо: станом на кінець вересня 2018 року обсяг грошових переказів в Україну перевищив $5 млрд на квартал. Близько 80% переказів здійснюються шляхом фізичного провезення грошей і тільки 20% – відправляються через банки.
Водночас майже чверть українських мігрантів у Польщі мріють залишитись там на постійне проживання і тільки приблизно 13% заробітчан не хотіли б назавжди залишатися в зазначеній країні.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].