Захворіло у світі
5,837,541
Померло у світі
360,919
Вилікувалось у світі
2,437,965
Захворіло в Україні
22,811
Померло в Україні
679
Вилікувалось в Україні
8,934
Оновлено: Кількість українських заробітчан у Естонії збільшилась удвоє

Оновлено: Кількість українських заробітчан у Естонії збільшилась удвоє

Юристи наголошують, що на іноземних заробітчан розповсюджуються гарантії, які надані найманим працівникам у даній країні

Оновлено: Кількість українських заробітчан у Естонії збільшилась удвоє
Фото: pixabay.com

Станом на кінець вересня дозвіл на короткострокову роботу і терміновий вид на проживання отримали понад 12 000 осіб, що вдвічі більше, ніж минулого року, та вдесятеро більше, ніж у 2014-му, передає  ERR.ee із посиланням на Eesti Päevaleht.

Як зазначається, про це повідомив керівник служби нагляду за кордоном і міграцією Пихьяської префектури Індрек Ару, який також зазначив, що число порушень, пов'язаних з виплатою зарплат іноземним робітникам, при цьому не зменшилося.

За його словами, частина підприємств користується недостатньою обізнаністю працівників, які приїздять з інших країн, і виплачують їм меншу зарплату, ніж належить. Часто зарплата виплачується в конверті.

Оновлено: як пояснила Mind адвокат Адвокатського обєднання «Бауман Кондратюк» Тетяна Харіна, згідно трудової політики кран ЄС, пріоритетне право на працевлаштування мають мешканці Естонії, а також громадяни Євросоюзу. «Решта іноземців може претендувати на вакансію тільки тоді, коли на неї не відгукнулися естонці та європейці», – наголосила вона.

За словами юриста, для працевлаштування іноземця, роботодавець має спочатку отримати дозвіл на таке працевлаштування. Дозвіл на роботу є підставою для відкриття робочої візи та оформлення іноземцем посвідки на проживання в Консульстві Естонії в Україні.

«В Естонії короткочасно може працювати іноземець, який знаходиться в країні на законних підставах (на підставі візи або безвізового перебування), у тому разі, якщо його робота попередньо зареєстрована роботодавцем у Департаменті поліції та прикордонної охорони», – пояснила юрист.

Крім того, іноземець для роботи у якості найманого працівника в Естонії має право отримати строкову посвідку на проживання в країні.

Як пояснила Харіна, таку посвідку може бути видано іноземцю для роботи в якості найманого працівника в компанії-замовника, якщо зареєстрований в Естонії роботодавець є посередником найманої робочої сили і у роботодавця на депозиті є кошти в розмірі не менше десяти відсотків від фонду заробітної плати.

Також експерт додала, що під час роботи на іноземця розповсюджуються гарантії, які надані найманим працівникам у даній країні.

Як зазначила Харіна, в Естонії контроль за дотриманням трудового законодавства здійснює Трудова інспекція, яка діє у відомстві Міністерства соціальних справ Естонії.

«У випадку порушення своїх трудових прав, працівник має змогу звернутися до Трудової інспекції зі скаргою на роботодавця, а також до Консульської установи своєї держави в Естонії, або до суду», – наголосила юрист.

Нагадаємо: станом на кінець вересня 2018 року обсяг грошових переказів в Україну перевищив $5 млрд на квартал. Близько 80% переказів здійснюються шляхом фізичного провезення грошей і тільки 20% – відправляються через банки.

Водночас майже чверть українських мігрантів у Польщі мріють залишитись там на постійне проживання і тільки приблизно 13% заробітчан не хотіли б назавжди залишатися в зазначеній країні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті