МЕРТ: підприємства з низьким ступенем ризику перевірятимуть раз на 5 років
Спецпроєкт
Трансформації бізнесу

МЕРТ: підприємства з низьким ступенем ризику перевірятимуть раз на 5 років

Нові критерії запроваджені для 10 сфер діяльності

МЕРТ: підприємства з низьким ступенем ризику перевірятимуть раз на 5 років
Фото: Shutterstock

Кабінет міністрів затвердив нові критерії визначення ступеня ризиків для проведення перевірок державними органами контролю, які, зокрема, передбачають їх проведення для підприємств з низьким ступенем ризику раз на п'ять років, з високим – раз на два роки.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Мінекономрозвитку (МЕРТ).

Так, зазначені нові критерії уряд затвердив 31 жовтня в рамках сьомого засідання так званого Дерегуляційного кабміну.

«Ми не хочемо, щоб перевіряючи органи постійно втручалися в діяльність підприємств, нишпорили по кутках, вимагали хабарі за неіснуючі порушення. Ми хочемо, щоб перевіряльники ефективно запобігали трагедіям, які є результатом недбалості. Тому ми перейшли до визначення ризиковості бізнесу. Якщо у бізнесу низький ступінь ризику – перевіряльник приходить до нього раз на п'ять років. Якщо високий – не частіше одного разу на два роки», – наголосив у своєму виступі на засіданні уряду перший віце-прем’єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.

Запропонований МЕРТ ризик-орієнтований підхід до здійснення перевірок дозволяє, зокрема, встановити чіткі вимоги для визначення ступеня ризику від провадження такої діяльності, більш деталізовано та системно підійти до оцінки діяльності суб’єктів господарювання.

Крім того, зазначений підхід забезпечить оптимальний перерозподіл уваги органів державного нагляду (контролю) з менш ризикових суб’єктів господарювання на більш ризикові та сприятиме удосконаленню і спрощенню системи державного нагляду, підвищенню об’єктивності, прозорості та неупередженості здійснення заходів державного нагляду (контролю).

У свою чергу, нові критерії визначення ступенів ризику впроваджуються для наступних сфер: освітня діяльність, що підлягає ліцензуванню, електронні довірчі послуги, криптографічний захист та технічний запис інформації, ядерна та радіаційна небезпека, містобудівна діяльність, будівництво об’єктів середнього та високого класу наслідків, промисловий вилов водних біоресурсів, оцінка відповідності вимогам технічних регламентів, використання об’єктів права інтелектуальної власності, вивчення та використання надр.

«Очікуваним результатом впровадження таких змін стане перерозподіл зусиль контролюючих органів і більш ефективне використання ними своїх ресурсів, зниження тиску на бізнес, а також зменшення ризиків для населення та споживачів товарів та послуг», – наголосили у МЕРТ.

Нагадаємо: днями МЕРТ запустив інспекційний портал – пілотний модуль інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду, до якого вже внесено інформацію щодо майже 250 000 запланованих на 2018–2019 роки перевірок бізнесу і понад 50 000 їх результатів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті