Безвіз з Катаром запрацює з 2 листопада 2018 року

Безвіз з Катаром запрацює з 2 листопада 2018 року

Також Україна планує співпрацю з Катаром у правоохоронній сфері

Безвіз з Катаром запрацює з 2 листопада 2018 року
фото Qatar Airways

Україна і Катар завершили всі формальності для початку з 2 листопада 2018 року повноцінного безвізового режиму, йдеться у повідомленні на сайті Міністерства внутрішніх справ (МВС) із посиланням на міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова.

Як зазначається, про це Аваков повідомив під час зустрічі 31 жовтня у Досі з прем’єр-міністром Катару шейхом Абдуллою бін Нассером бін Халіфа Аль Тані.

Також сторони планують підписати рамкову угоду про співпрацю у правоохоронній сфері між главами поліцейськіх відомств. Йдеться про спільну боротьбу з кіберзлочинністю і наркотрафіком. Також Україна допоможе Катару у підготовці фахівців-правоохоронців, зокрема поділиться досвідом тренування поліцейських спецпідрозділів.

«Кіберполіція у нас – одна із найбільш розвинутих служб. Сьогодні українські кіберполіцейські серед найсильніших в світі, адже ми весь час знаходимось під ударами та стаємо сильнішими від цього. Новий світ – нові виклики. Ми створимо міцний ланцюг компетентних гравців в сфері кібербезпеки і разом будемо сильнішими. Зараз ми ефективно та поглиблено працюємо із США, Канадою, Німеччиною і, не дивлячись на відстань, із Австралією. Окрім цього, міцні контакти із Європолом та Інтерполом. У вашому регіони хочемо зробити ставку на роботу з вашою країною», – цитує прес-служб МВС міністра.

У свою чергу міністр внутрішніх справ Катару зазначив, що «кібербезпека – це перше, що нас цікавить. Друге – організація системи безпеки під час підготовки до Чемпіонату світу з футболу у 2022 році у Катарі. І третє – розвиток спецпідрозділів, зокрема професійна підготовка та навчання правоохоронців».

Щодо підготовки та проведення Чемпіонату світу з футболу, який відбудеться у 2022 році у Катарі, Арсен Аваков зауважив, що це виклик для країни аби довести світу спроможність забезпечувати заходи такого рівня.

«Ми проводили Чемпіонат Європи у 2012 році і фінал Ліги чемпіонів УЄФА цього року, тому із задоволенням допоможемо і поділимося досвідом. Ми можемо дати відповіді на багато питань, які пов’язані із тероризмом, а також ті специфічні питання, на які знають відповіді лише поліцейські. При підготовці спецназу можемо передати вам найкращі практики. Ми готуємо наших фахівців за трьома моделями – США, Канади і нашою на власному досвіді. Рівень спеціальних сил реагування у нас достатньо високий, це тому що, ми знаходимося під постійним тиском. Тут ми можемо зробити обмін групами наших інструкторів», – сказав Аваков.

Нагадаємо, Україна та Катар підписали договір про безвіз у березни поточного року. Так, документ передбачає перебування туристів на території країн строком до 90 днів протягом 180 днів.

Як писав Mind, безвізовий режим України з Об’єднаними Арабськими Еміратами набрав чинності з 31 грудня 2017 року.

У той же час, за рік дії безвізового режиму з Європейським союзом спрощеною процедурою перетину кордону скористалися 555 000 українців.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті