Захворіло у світі
134,719,328
Померло у світі
2,915,972
Вилікувалось у світі
76,537,874
Захворіло в Україні
1,841,137
Померло в Україні
36,779
Вилікувалось в Україні
1,405,826
Мінрегіон оприлюднив методику визначення періодичності перевірок (ВІДЕО)

Мінрегіон оприлюднив методику визначення періодичності перевірок (ВІДЕО)

Відсутність порушень законодавства знижує частоту перевірок

Мінрегіон оприлюднив методику визначення періодичності перевірок (ВІДЕО)
Фото: Shutterstock

Мінрегіон оприлюднив нову методику визначення частоти перевірок будівельних об’єктів та суб'єктів органами держархбудконтролю.

Відповідним відео поділився на своїй сторінці Facebook заступник міністра регіонального озвитку Лев Парцхаладзе.

Як зазначається, днями Уряд затвердив новий підхід до критеріїв, за якими оцінюватиметься ступінь ризику на об'єктах і відтак визначатиметься періодичність проведення перевірок.

«При відсутності порушень законодавства у сфері містобудівної діяльності, частота перевірок таких об'єктів буде зменшена», – запевнив він.

Дерегуляція у будівельній галузі

❗Продовжуємо дерегуляцію у будівельній галузі! Встановили критерії щодо періодичності перевірок у будівництві. Відтепер вона буде зрозумілою, прогнозованою і прозорою. Ухвалили на Уряді дві важливі постанови. 📌Періодичність залежатиме від класу наслідків об’єкту будівництва, а також – і це головне – від того, як забудовник дотримується норм містобудівного законодавства. Запроваджуємо дві методики з критеріями перевірок: ✔️для об’єктів будівництва; ✔️для будівельного бізнесу, який будує об’єкти із значним та середнім класом наслідків (СС2, СС3). 📌Щодо перевірок об’єктів будівництва, які здійснюються органами ДАБІ, то відтепер їхня періодичність визначатиметься за трьома критеріями: ✔️клас наслідків будівель і споруд, ✔️дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, ✔️структура об’єкта будівництва. ❗При відсутності порушень за цими новими критеріями, термін перевірок для об’єктів з відповідним класом наслідків буде збільшено в півтора рази. На сьогодні діють такі рамки для перевірок: з високим ступенем ризику (СС3) – не частіше одного разу на два роки; з середнім ступенем (СС2) – не частіше одного разу на три роки; з незначним ступенем (СС1) – не частіше одного разу на п’ять років. 📌Також запроваджується методика визначення періодичності перевірок контролюючими органами суб’єктів господарської діяльності, які здійснюють будівництво об’єктів СС2, СС3. Тут періодичність перевірок визначатиметься за такими критеріями: ✔️клас наслідків будівель і споруд, ✔️строк провадження діяльності з будівництва об’єктів, ✔️наявність порушень ліцензійних умов. ❗За відсутності порушень – частота таких перевірок буде зменшена, що в свою чергу стимулюватиме бізнес дотримуватись законодавства та споруджувати об’єкти належної якості. Такий підхід призведе до зменшення тиску з боку контролюючих органів, визначення пріоритетності перевірок суб’єктів господарювання з високим ступенем ризику та позитивно вплине на якість будівельної продукції.

Опубликовано Геннадій Зубко Cреда, 31 октября 2018 г.

Так, нова методика передбачає оцінку суб’єкта господарювання за відповідною шкалою балів. Після цього, в залежності від набраних балів визначається ступінь ризику – високий, середній або незначний. Відтак, в залежності від ступеня ризику визначається періодичність здійснення перевірок.

Раніше, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман наполягав на проведенні фіскальних перевірок будівельних компаній на предмет сплати податків до бюджетів усіх рівнів, а також чіткого виконання законодавства про працю.

Нагадаємо: Мінекномрозвитку днями запустив інспекційний портал – пілотний модуль інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду, в якому вже оприлюднено інформацію щодо майже 250 000 запланованих на 2018–2019 роки перевірок бізнесу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті