Міжнародні резерви за місяць зросли на 0,6% – НБУ

Міжнародні резерви за місяць зросли на 0,6% – НБУ

Станом на 1 листопада 2018 року, міжнародні резерви становили $16 737,0 млн

Міжнародні резерви за місяць зросли на 0,6% – НБУ
Фото: Shutterstock

Станом на 1 листопада 2018 року, за попередніми даними, міжнародні резерви України становили $16 737,0 млн. про це повідомляє прес-служба Національного банку України (НБУ). 

Згідно з повдіомленням, міжнародні резерви за місяць зросли на 0,6%.

Серед чинників, що впливали на їх збільшення, регулятор виділив, зокрема інтервенції НБУ. За рахунок надходження валютної виручки від експорту врожаю зернових, Нацбанк отримав можливість поповнити міжнародні резерви за рахунок чистої купівлі валюти на міжбанківському валютному ринку.

Так, у жовтні цього року, чиста купівля валюти Нацбанком становила $198,5 млн. Регулятор купив  $268,5, в тому числі  $126 млн за вибором найкращої ціни, та  $142,4 млн за єдиним курсом. Та продав  $70 млн за єдиним курсом.

Разом з цим, на поповнення резервів впливали операції Уряду. Зокрема, платежі з обслуговування та погашення державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті, що становили у жовтні $853 млн (в еквіваленті. З них – $777,8 млн становили витрати на обслуговування та погашення за облігаціями внутрішньої державної позики (ОВДП). При цьому, ці витрати були майже повністю компенсовані надходженнями від розміщення ОВДП, які становили $790,7 млн (в еквіваленті).

Також впливала переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості, курсу гривні до іноземних валют). В минулому місяці їх вартість зменшилася на $36,8 млн (в еквіваленті).

Загалом станом на 1 листопада 2018 року, обсяг міжнародних резервів покриває 2,8 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій Уряду і Національного банку.

Варто зазначити, що дані на початок листопада не враховували нещодавнє розміщення Урядом єврооблігацій. Завдяки отриманню коштів, які надійшли від цього розміщення, станом на 5 листопада міжнародні резерви України зросли до $18 069 млн, що відповідає 3,0 місяця майбутнього імпорту.

Раніше повідомлялось, що міжнародні резерви у вересні знизилися до $16,6 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті