Захворіло у світі
13,132,491
Померло у світі
573,869
Вилікувалось у світі
7,294,394
Захворіло в Україні
54,771
Померло в Україні
1,412
Вилікувалось в Україні
27,154
Вчені припускають, що міжзірковий об’єкт Оумуамуа є інопланетним космічним кораблем

Вчені припускають, що міжзірковий об’єкт Оумуамуа є інопланетним космічним кораблем

Попри скепсис колег, вчені з Гарварду називають свою гіпотезу «чисто науковою» та не стверджують, що саме так і є насправді

Вчені припускають, що міжзірковий об’єкт Оумуамуа є інопланетним космічним кораблем
фото Wikipedia

Дослідники з Гарварду припустили, що перший міжзірковий об’єкт, який пролетів через Сонячну систему, може бути інопланетним космічним кораблем. Про це повідомляє NBCNews.

Його було помічено на надзвичайно високій орбіті у 2017 році, коли він був на відстані 30 млн км від Землі. Спочатку об’єкт вважали кометою, але згодом його перекваліфікували на астероїд.

Тепер пара дослідників з Гарварду допускає, що Оумуамуа є інопланетним космічним кораблем. Як йдеться у статті, яку буде опубліковано 12 листопада в «Листах астрофізичного журналу», об’єкт «може бути повністю робочим зондом, ціленаправлено направленим на Землю інопланетною цивілізацією».

Дослідники не стверджують, що саме так і є. Але після ретельного математичного аналізу того, як об’єкт прискорювався, коли пролітав повз Сонце, вони говорять, що Оумуамуа може бути космічним кораблем, який рухається у просторі завдяки світлу, що потрапляє на його поверхню.

«Неможливо здогадатись про мету Оумуамуа без додаткових даних», – сказав Аві Леб, голова відділу астрономії Гарварду та співавтор статті. Він та його соратник Шмуель Бялі, докторант з Гарвардсько-Смітсоновського центру астрофізики, визнають, що сценарій інопланетних космічних кораблів є «екзотичним». І, можливо, саме тому інші вчені мають серйозні сумніви з цього приводу.

Наприклад, старший астроном з Інституту SETI в Маунтін-Иью, Каліфорнія, зазначив, що не «варто сліпо приймати цю гіпотезу, коли є більш буденне (і скоріше, апріорне) пояснення Оумуамуа, що це комета або астероїд здалеку». Цю ідею підтримав також ряд інших вчених.

Але Леб назвав гіпотезу «чисто науковою та заснованою на доказах», та додав, що слідує принципу Шерлока Холмса: «Коли ви виключили неможливе, усе, що залишається, яким би неймовірним воно не було, має бути правдою».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті