До проекту електронного чеку приєдналось уже 100 компаній

До проекту електронного чеку приєдналось уже 100 компаній

Стільки компаній почало користуватися новими технологіями РРО за 1,5 місяця

До проекту електронного чеку приєдналось уже 100 компаній
Фото Shutterstock

Станом на початок листопада до пілотного проекту E-Receipt приєдналось вже близько 100 компаній, які передають дані в ДФС за допомогою електронної системи реєстрації розрахункових операцій. Про це повідомила прес-служба Європейської Бізнес Асоціації.

Проект розпочався у вересні. Загалом він стосується застосування новітніх технологій РРО (касових апаратів) та спрощеної процедури реєстрації РРО. Таким чином, бізнес отримує можливість передавати інформацію про здійснені розрахункові операції до ДФС через програмне забезпечення, а в перспективі і застосунок на телефоні чи планшеті. Водночас споживач може отримати електронний чек замість паперового.

«Чеки можна буде зберігати в електронному вигляді, що значно зручніше та довговічніше, ніж в паперовому варіанті. Як відомо, чеки з часом втрачають зображення та псуються і це створює додаткові ризики при перевірках фіскальними органами. При здійсненні покупки чек буде зберігатись в електронному вигляді у відповідному онлайн-додатку платника і в базі даних ДФС», – наголосила координатор Податкового комітету ЄБА Наталія Артемчук.

Наразі розглядаються та тестуються різні комбінації. Споживач зможе отримувати паперовий чек або електронний на електронну пошту, у форматі СМС-повідомлення, на месенджери.
 
Нагадаємо: встановлені випадки невідповідності в даних про розрахунки при впровадженні «електронного чека» – ДФС.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті