Запрацював проект з використання смартфонів замість касових апаратів
Спецпроект
Трансформації бізнесу

Запрацював проект з використання смартфонів замість касових апаратів

ДФС запустила «електронний чек»

Запрацював проект з використання смартфонів замість касових апаратів
Фото Shutterstock

Державна фіскальна служба запустила пілотний проект із впровадження електронного чеку (e-Receipt), повідомляє Європейська Бізнес Асоціація.

Він є складовою частиною Пілотного проекту щодо застосування новітніх моделей для реєстрації розрахункових операцій та проекту Міністерства Фінансів України «Податки це просто».

Зазначається, що для фіскалізації розрахунків передбачене технологічне рішення, яке не вимагає обов’язкового застосування традиційних реєстраторів та друкування паперових чеків, і може бути встановлене на будь-який електронний пристрій. 

Так, ЄБА зазначає, що перевага електронного чеку буде помітна, в першу чергу, невеликому бізнесу, адже це зменшить затрати на використання касових апаратів. Тепер  реєстраторами розрахункових операцій можуть бути мобільні телефони, планшети, ноутбуки або інші засобів комунікації.

Нагадаємо: проект електронної системи – «Електронний чек» – для якісно нових перетворень у ланці «підприємець – споживач»  був запроваджений у липні.

Кабінет міністрів ухвалив пілотний проект реєстрації та експлуатації касових апаратів та спрощення їхнього використання у червні. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті