mind
У Німеччині прокуратура обшукала офіс інвесткомпанії BlackRock

У Німеччині прокуратура обшукала офіс інвесткомпанії BlackRock

Компанію підозрюють у масштабному шахраюванні з податками

У Німеччині прокуратура обшукала офіс інвесткомпанії BlackRock
фото Shutterstock

Німецькі прокурори у вівторок обшукали офіс американської інвесткомпанії BlackRock у Мюнхені в рамках розслідування наймасштабнішого в післявоєнній історії шахрайства, повідомляє Reuters з посиланням на обізнане джерело.

Слідчі вивчають схему торгівлі акціями компаній всередині синдикату банків, інвесторів і хедж-фондів, у результаті якої кожен власник паперів отримував право на податкові пільги.

У BlackRock запевнили, що надають «повне сприяння» розслідуванню угод в рамках шахрайської схеми за період з 2007 по 2011 роки.

Під управлінням BlackRock знаходяться активи вартістю понад $6,4 трлн.

Раніше фігурантами розслідувань подібних схем стали кілька банків і інвесторів.

Податкові органи Данії повідомили, що в результаті подібних угод втратили $2 млрд, тоді як Німеччина оцінила свої збитки на суму понад 5 млрд євро ($5,71 млрд).

Німецькі прокурори вважають, що учасники схеми вводили владу в оману, змушуючи вважати, що у акцій було кілька власників, кожному з яких мають виплачуватися дивіденди і податкові пільги.

Обшуки в офісі BlackRock відбулися після того, як міністр фінансів Німеччини Олаф Шольц закликав Європу посилити співпрацю для боротьби проти податкового шахраювання.

BlackRock – міжнародна інвестиційна компанія зі штаб-квартирою в Нью-Йорку в США, одна з найбільших інвестиційних компаній світу і найбільша у світі за розміром активів під управлінням. Розмір активів під управлінням – $6,29 трлн на грудень 2017 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті