Рада ратифікувала угоду з Євросоюзом про отримання кредиту в 1 млрд євро

Рада ратифікувала угоду з Євросоюзом про отримання кредиту в 1 млрд євро

«За» проголосували 242 депутата

Рада ратифікувала угоду з Євросоюзом про отримання кредиту в 1 млрд євро
Фото: Shutterstock

Верховна Рада прийняла закон про ратифікацію Меморандуму про взаєморозуміння між Україною та Європейським Союзом і кредитної угоди між Національним банком України (НБУ)  та ЄС щодо отримання Україною макрофінансової допомоги ЄС на суму до 1 млрд євро. Про це повідомляє Бізнес-Цензор.

«За» проголосували 242 депутата.

Так, Меморандум вступає в силу з дати ратифікації.

Ним визначено,  що макрофінансова допомога може бути надана Україні двома траншами по 500 млн євро кожен. Період між наданням першого і другого траншів становить не менше 3 місяців. Термін погашення кредиту – 10 – 15 років. Відсоткова ставка запозичення буде відома під час виходу Європейської Комісії, яка має найвищий кредитний рейтинг (ААА), на зовнішній ринок запозичень для отримання коштів, які будуть перераховуватися України по тій же кредитній ставці.

За прогнозами міністерства фінансів, ставка запозичення не буде перевищувати 2% річних.

При цьому Меморандумом встановлені передумови виділення коштів, зокрема загальні умови – задовільний проведення заходів з реалізації домовленостей, досягнутих між Україною і МВФ, а також позитивні результати оцінки ЄС успіхів по реалізації переліку узгоджених сторонами структурних реформ.

Зокрема, умовами отримання кожного з траншів макрофінансової допомоги є виконання ряду узгоджених сторонами заходів по реалізації податкової та митної політики, протидії та боротьби з корупцією, малої приватизації, управління державними підприємствами, корпоративного управління в державних банках і банківського нагляду, подальших реформ в сферах енергетики , охорони здоров'я та соціального захисту. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло