mind
Кожен другий великий платник податків використовує ризикові транзакції - ДФС

Кожен другий великий платник податків використовує ризикові транзакції - ДФС

Ризикові підприємства мають шанси потрапити до плану перевірок 2019 року

Кожен другий великий платник податків використовує ризикові транзакції - ДФС
Фото: УНІАН

Кожен другий великий платник податків використовує ризикові транзакції, а тому за ознаками тих чи інших ризиків має шанс потрапити до плану перевірок підприємств на 2019 рік, йдеться у повідомленні на сайті Офісу великих платників податків (ОВПП) Державної фіскальної служби (ДФС).

Такого висновку дійшли фахівці Офісу ДФС під час роботи по формуванню плану – графіку перевірок на 2019 рік, який незабаром (до 25 грудня) буде оприлюднено на сайті ДФС України.

«Опинитися у плані перевірок на наступний рік можуть насамперед підприємства, що мають водночас декілька ризиків несплати податків. Чим таких ризиків більше – тим вища вірогідність виходу контролюючого органу на перевірку. По Офісу це зазвичай більше 3-х ризиків», – наголошують у ОВПП.

Як зазначається, всі суб’єкти господарювання з найбільшими ризиками несплати податків підлягають ретельному аналізу – з урахуванням належності до фінансово-промислових груп та в комплексі з контрагентами, які можуть бути задіяні в схемах мінімізації.

Тобто, в групу ризику потрапляють підприємства, які з року в рік не платять податки та виплачують мінімальну заробітну плату.

В той же час відомство запевняє, що підприємства, які не демонструють ризиків, будуть й надалі працювати спокійно – їх перевірки оминуть.

Так, Офіс наразі практикує ризикоорієнтовану систему проведення контрольно-перевірочної роботи, головний принцип якої – вибірковість контролю на основі оцінки ризиків у діяльності платника. На сьогодні  затверджено  69 критеріїв ризику.

Система ризиків постійно вдосконалюється, а ризики – переглядаються. Останні зміни було внесено в квітні поточного року.

Як писав Mind, органами ДФС донарахування в січні – жовтні 2018 року за результатами перевірок збільшились на 23,7% або на 3,2 млрд грн. У той же час, за плановими перевірками донараховані суми зросли більш ніж в 2 рази: з 5 млрд грн до 11,3 млрд грн

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті