ДФС: донарахування в січні – жовтні 2018 року за результатами перевірок збільшились на 23,7%
Спецпроєкт
Трансформації бізнесу

ДФС: донарахування в січні – жовтні 2018 року за результатами перевірок збільшились на 23,7%

За плановими перевірками донараховані суми зросли більш ніж в 2 рази: з 5 млрд грн до 11,3 млрд грн

ДФС: донарахування в січні – жовтні 2018 року за результатами перевірок збільшились на 23,7%
Фото: Shutterstock

Завдяки більш якісному аналізу ризиків та їх відпрацюванню донарахування в січні – жовтні 2018 року за результатами контрольно – перевірочної роботи у нас збільшились на 3,2 млрд грн, або на 23,7% в порівнянні з донарахуваннями за аналогічний період минулого року (10 місяців 2018 року – 16,7 млрд грн, 10 місяців 2017 року – 13,5 млрд грн).

Про це йдеться у повідомленні на сайті Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби (ДФС).

Як зазначається, зокрема, за наслідками планових перевірок донараховані суми зросли більш ніж в 2 рази: з 5 млрд грн до 11,3 млрд грн.

Основні порушення, які вплинули на значні донарахування, це, у тому числі, невірне застосування бази оподаткування або ставки по рентній платі, не утримання та не сплата до бюджету податку з доходу нерезидента, а також неправомірне зменшення податкових зобов’язань з податку на додану вартість та податку на прибуток за рахунок взаємовідносин з ризиковими контрагентами.

Так, Офісом в поточному році було приділено увагу перевіркам підприємств – ритейлерів та підприємств газо – нафтового комплексу, які здійснюють видобування, транспортування та реалізацію газу та нафтопродуктів.

Нагадаємо, завдяки вжитим заходам з детінізації праці у листопаді – грудні поточного року ДФС прогнозує збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів податків, зборів, платежів та єдиного внеску майже на 2 млрд грн.

У той же час, протягом січня – жовтня 2018 року додаткові надходження митних платежів, які в межах експерименту мають бути спрямовані на реконструкцію доріг, склали 3,2 млрд грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті