mind
Президент Порошенко не прийняв відставку генпрокурора Луценко

Президент Порошенко не прийняв відставку генпрокурора Луценко

Враховуючи, що Луценко отримав вотум довіри в парламенті

Президент Порошенко не прийняв відставку генпрокурора Луценко
Юрій Луценко
Фото УНІАН

Президент України Петро Порошенко не прийняв заяву генерального прокурора України Юрія Луценка про відставку з посади, повідомляє Інтерфакс-Україна із посиланням на прес-службу Адміністрації президента України.

«Президент повернув заяву генпрокурора, враховуючи, що Юрій Луценко отримав вотум довіри в парламенті (всього 38 голосів «за» відставку під час рейтингового голосування)», – повідомили агентству  в прес-службі АП в п'ятницю.

Крім того, в Адміністрації президента зазначили, що перед генпрокурором Луценко «стоять важливі завдання».

Нагадаємо: 6 листопада Луценко з трибуни Верховної Ради заявив, що подав заяву про відставку через політичного піару навколо розслідування вбивства активістки Катерини Гандзюк і нівелювання роботи правоохоронних органів у цій справі.

Після цього на прохання першого віце-спікера парламенту Ірини Геращенко у Верховній Раді поставили на рейтингове (попереднє) голосування питання про можливість його відставки генерального прокурора України. За підсумками голосування 38 парламентаріїв проголосували «за», 116 – «проти».

7 листопада прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган підтвердила, що Луценко подав президенту України Порошенко заяву про свою відставку.

Увечері 8 листопада в ефірі одного з телеканалів генпрокурор заявив, що президент розгляне його заяву про відставку після повернення з-за кордону.

«У мене з президентом був гостра розмова, він не сприйняв мого кроку, він про нього дізнався за п'ять хвилин до мого заходу до Верховної Ради, але тим не менше я сказав, що це моє принципове рішення. Він сказав, що прийме рішення після повернення з-за кордону», – сказав Луценко.

За Конституцією України, прокуратуру очолює генеральний прокурор, якого призначає і звільняє з посади за згодою Верховної Ради президент України. Термін повноважень генпрокурора становить 6 років.

Згідно ст. 42 закону України «Про прокуратуру», генеральний прокурор України звільняється з адміністративної посади президентом України за згодою Верховної Ради в зв'язку з поданням заяви про дострокове припинення повноважень на адміністративній посаді за власним бажанням.

Луценко був призначений генпрокурором України в травні 2016 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті