Газ витіснить вугілля і стане другим джерелом енергії після нафти вже до 2030 року – МЕА

Газ витіснить вугілля і стане другим джерелом енергії після нафти вже до 2030 року – МЕА

Головну роль відіграє дешевизна газу і його екологічність

Газ витіснить вугілля і стане другим джерелом енергії після нафти вже до 2030 року – МЕА
фото pixabay.com

Природний газ скоро випередить вугілля і стане другим за популярністю джерелом енергії після нафти до 2030 року. Такі дані випливають зі звіту Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), опублікованого у вівторок, передає Reuters.

Перевага газу надаватиметься через прагнення країн зменшити забруднення атмосфери, і не останньою причиною стане також дешева вартість СПГ (скрапленого природного газу), пише видання.

Якщо енергоефективності не приділятиметься достатньо уваги, то потреба в електроенергії до 2040 року зросте вдвічі, йдеться у звіті.

Світовий попит на газ зростатиме на 1,6% в рік до 2040 року і буде на 45% вищим у порівнянні з нинішніми показниками.

Китай, найбільший імпортер нафти і вугілля, скоро почне імпортувати і великі обсяги газу. Чистий імпорт СПГ в Китай до 2040 року наблизиться до рівня Євросоюзу, повідомило МЕА.

В Азії на частку ринків, що розвиваються, припадатиме близько половини попиту на газ. Їх частка в імпорті СПГ подвоїться, піднявшись до 60% до 2040 року, прогнозує агентство.

На США припадатиме 40% виробництва газу до 2025 року.

Світовий попит на електроенергію зростатиме на 2,1% в рік, в основному завдяки зростанню споживання в розвинених економіках.

Вугілля і «зелена» енергія поміняються місцями в енергобалансі. Згідно з прогнозами, частка вугілля впаде з 40% до 25% в 2040 році, в той час як частка відновних ресурсів перевищить 40%.

Пов'язані з енергетикою викиди СО2 продовжать рости повільними, але стійкими темпами. З 2017 року рівень викидів виросте на 10% – до 36 гігатонн в 2040 році, в основному за рахунок споживання нафти і газу.

Нагадаємо, США заявляють, що зацікавлені у виході на газовий ринок України.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло