Газ витіснить вугілля і стане другим джерелом енергії після нафти вже до 2030 року – МЕА
Головну роль відіграє дешевизна газу і його екологічність

Природний газ скоро випередить вугілля і стане другим за популярністю джерелом енергії після нафти до 2030 року. Такі дані випливають зі звіту Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), опублікованого у вівторок, передає Reuters.
Перевага газу надаватиметься через прагнення країн зменшити забруднення атмосфери, і не останньою причиною стане також дешева вартість СПГ (скрапленого природного газу), пише видання.
Якщо енергоефективності не приділятиметься достатньо уваги, то потреба в електроенергії до 2040 року зросте вдвічі, йдеться у звіті.
Світовий попит на газ зростатиме на 1,6% в рік до 2040 року і буде на 45% вищим у порівнянні з нинішніми показниками.
Китай, найбільший імпортер нафти і вугілля, скоро почне імпортувати і великі обсяги газу. Чистий імпорт СПГ в Китай до 2040 року наблизиться до рівня Євросоюзу, повідомило МЕА.
В Азії на частку ринків, що розвиваються, припадатиме близько половини попиту на газ. Їх частка в імпорті СПГ подвоїться, піднявшись до 60% до 2040 року, прогнозує агентство.
На США припадатиме 40% виробництва газу до 2025 року.
Світовий попит на електроенергію зростатиме на 2,1% в рік, в основному завдяки зростанню споживання в розвинених економіках.
Вугілля і «зелена» енергія поміняються місцями в енергобалансі. Згідно з прогнозами, частка вугілля впаде з 40% до 25% в 2040 році, в той час як частка відновних ресурсів перевищить 40%.
Пов'язані з енергетикою викиди СО2 продовжать рости повільними, але стійкими темпами. З 2017 року рівень викидів виросте на 10% – до 36 гігатонн в 2040 році, в основному за рахунок споживання нафти і газу.
Нагадаємо, США заявляють, що зацікавлені у виході на газовий ринок України.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].