Ірак пропонує розраховуватися за іранський газ їжею

Ірак пропонує розраховуватися за іранський газ їжею

Багдад не в змозі відмовитись від іранського газу за 45 днів, які дали США, та шукає альтернативний вихід

Ірак пропонує розраховуватися за іранський газ їжею
фото pixabay.com

Ірак домовився з Іраном обмінювати іракські продовольчі товари на поставки іранського газу. Про це повідомили іракські високопосадовці, передає Reuters.

Тепер Багдад прагне, щоб США дозволили їм імпортувати іранський газ, який використовується на його електростанціях та заявляє, що країні треба більше часу для пошуку альтернативних постачальників.

«Американський крайній термін у 45 днів для припинення постачань іранського газу є недостатнім для Іраку, щоб знайти альтернативне джерело, – сказало одне з джерел. – Припинення постачання іранського газу після дедлайну створить справжню енергетичну кризу. Нам треба більше часу… американці повністю усвідомлюють, наскільки відчайдушно нам потрібен газ з Ірану».

Ірак значною мірою покладається на іранський газ для живлення своїх електростанцій.

В обмін на газ Ірак «платитиме продовольством та гуманітарними товарами для Ірану… Іран прийняв цю пропозицію», – підтвердило інше джерело.

Нагадаємо: США ввели другу хвилю санкцій проти Ірану, яка торкнулася його нафтового та фінансового секторів. Втім, Сполучені Штати зробили виключення для 8 країн, серед яких Південна Корея, Китай, Ірак та інші, дозволивши їм імпортувати іранську нафту та нафтопродукти ще на 45 днів.  

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло