«Нафтогаз» відклав розміщення 5-річних євробондів

«Нафтогаз» відклав розміщення 5-річних євробондів

Через несприятливу ринкову кон'юнктуру

«Нафтогаз» відклав розміщення 5-річних євробондів
Фото: Shutterstock

НАК «Нафтогаз України» відклала розміщення 5-річних євробондів, повідомляє Інтерфакс-Україна із посиланням на джерело на фінансовому ринку.

«Розміщення відкладено через несприятливу ринкову кон'юнктуру», – сказав співрозмовник агентства.

У той же час він зазначив, що компанія не відмовилася від випуску цінних паперів і може в будь-який момент повернутися на ринок, у тому числі за кілька днів, якщо ринкова кон'юнктура різко зміниться.

Інше джерело не змогло підтвердити цю інформацію. За його даними, рішення буде прийматися в середу. Водночас він зазначив, що ситуація на ринку дійсно не найсприятливіша.

«Нафтогаз України» поки не коментує деталі процесу.

У свою чергу експерти прогнозують збільшення боргових зобов’язань України через розміщення євробондів «Нафтогазу».

«Таргет прибутковості 10,9% річних. Це на 2% вище за прибутковість єврооблігацій України, з схожим терміном обігу. Жахливий прайсинг, який вже обвалив котирування єврооблігацій інших українських квазісуверенних.

Короткостроково це звичайно ж поліпшить ситуацію з платіжним балансом України. Але боргова петля затягується все тугіше. Адже така прибутковість передбачає збільшення процентних платежів більш ніж на $200 млн на рік», – написав на своїй сторінці у Facebook керуючий партнер Capital Times Investment Company Ерік Найман.

НАК «Нафтогаз Украины» размещает 5-летниие еврооблигации на 2 млрд.USD. Таргет доходности 10,9% годовых. Это не 2% выше...

Опубликовано Эриком Найманом Вторник, 13 ноября 2018 г.

Нагадаємо: «Нафтогаз України» з 5 листопада проводив серію зустрічей з інвесторами в США і Лондоні в рамках підготовки угоди. За даними джерела в банківських колах орієнтир прибутковості 5-річних євробондів НАК «Нафтогаз України» в доларах знаходився на рівні 10,9% річних. Так, Fitch надав євробондам «Нафтогазу» попередній рейтинг «В-» та рейтинг відновлення активів «RR4».

У свою чергу глава правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв під час форуму в Києві 13 листопада висловив думку, що ключовими факторами, що визначають обсяг і вартість зовнішніх інвестицій в Україну, є наявність незалежних компетентних регуляторів і справедливої судової системи. «Інвестори під час роад-шоу заявили, що будуть давати премію за ці ризики», – сказав він. Організаторами розміщення євробондів виступають Citi і Deutsche Bank.

Раніше Кабінет міністрів України на засіданні 24 жовтня схвалив випуск НАК «Нафтогаз України» 5-річних єврооблігацій на суму до $1 млрд.

«Нафтогаз» планує направити кошти, зокрема, на погашення існуючої фінансової заборгованості, закупівлю газу для проходження опалювального сезону та фінансування заходів для збільшення внутрішнього видобутку.

«Нафтогаз України» об'єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни. Холдинг є монополістом з транзиту і зберігання природного газу в підземних сховищах, а також з транспортування нафти трубопровідним транспортом по території країни.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло