Без згоди: АМКУ оштрафував чеський інвестфонд за набуття контролю над Agromino
Спецпроект
Трансформації бізнесу

Без згоди: АМКУ оштрафував чеський інвестфонд за набуття контролю над Agromino

Mabon оштрафовано на 510 000 грн

Без згоди: АМКУ оштрафував чеський інвестфонд за набуття контролю над Agromino
Фото: Shutterstock

Антимонопольний комітет України (АМКУ) оштрафував чеський інвестфонд Mabon на 510 000 грн за придбання контролю над датською компанією Agromino без отримання дозволу. Про це з посиланням на дані АМКУ пише Інтерфакс-Україна.

Так, компанія «Mabon investiční fond s proměnným základním kapitálem a.s.» (Прага, Чехія) придбала контроль над компанією Agromino A/S (Копенгаген, Данія) без необхідного дозволу АМКУ.

У той же час, АМКУ надав Mabon дозвіл на придбання акцій Agromino в кількості, що забезпечує перевищення 25% голосів у вищому органі правління компанії.

Раніше стало відомо, що, найбільший акціонер і голова ради директорів датської Agromino з активами в Україні, РФ та Естонії Петр Крогман має намір збільшити свою частку в компанії до 43,05%.

Підконтрольний Крогману фонд Mabon досяг угоди про покупку 3 млн 151 063 цінних паперів за SEK17 за шт.

Угода підлягає погодженню спеціальними органами з питань конкуренції.

Якщо дозвіл на покупку буде отримано, відповідно до правил про поглинання і регуляторними актами біржі, Mabon буде зобов'язаний оголосити про поглинання компанії Agromino.

Крім того, другий найбільший акціонер агрокомпанії – GoMobile Nu AB (Швеція) – досяг угоди про продаж 1,48 млн акцій за ціною SEK17 за шт.

У разі узгодження угоди органами з питань конкуренції частка GoMobile Nu AB в агрокомпанії скоротиться менш ніж до 15%.

Agromino (раніше – Тrigon Agri) створена в 2006 році. Спеціалізується на зерновому та молочному виробництві, торгівлі сільгоспкультурами.

В Україні компанія володіє трьома елеваторами потужністю одноразового зберігання 85 000 тонн. Її земельний банк становить близько 45 000 га в Харківській, Миколаївській, Кіровоградській областях.

За даними на сайті Agromino, в даний час Крогману (номінальним утримувачем цінних паперів виступає люксембурзька Clearstream Banking S.A.) належить 30,1% акцій компанії, GoMobile Nu AB – 18,42%.

Акції компанії звертаються на шведській фондовому майданчику NASDAQ OMX.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті