Главу Nissan заарештовано за підозрою в шахрайстві

Главу Nissan заарештовано за підозрою в шахрайстві

У компанії підтвердили, що Карлос Гон використовував активи компанії в особистих цілях

Главу Nissan заарештовано за підозрою в шахрайстві
Карлос Гон
фото nissannews.com/

Компанія – виробник автомобілів Nissan Motor, одна з найбільших у світі, заявила, що під час розслідувань, які тривали кілька останніх місяців, було виявлено, що очільник її ради директорів Карлос Гон «використовував активи компанії в особистих цілях». Про це повідомляє АР із посиланням на заяву компанії.

Крім того, у Nissan повідомили, що Гон також протягом кількох років занижував розмір своїх доходів у податкових деклараціях.

Зазначається, що автовиробник передав усю інформацію прокурорам та співпрацює з розслідуванням. Обвинувачення також стосується і представника Nissan Грега Келлі, повідомляє видання, який допомагав Гону приховувати доходи.

Генеральний директор Nissan Хірото Сайкава пропонує раді директорів якнайшвидше звільнити обох підозрюваних із займаних ними посад.

«Nissan приносить свої вибачення за те, що викликала серйозну стривоженість серед наших акціонерів та зацікавлених сторін. Ми продовжуємо роботу із виявлення проблем в управлінні компанією та готові вжити необхідних заходів», – йдеться в повідомленні компанії.

Група Nissan-Renault-Mitsubishi входить до числа найбільших світових автоальянсів та продає близько 10 млн авто на рік. До того як прийти в Nissan, Гон працював а Michelin North America.

Скандал із очільником ради директорів компанії є серйозним ударом в той час, як Nissan та Mitsubishi Motor ще вирішують питання із неправдивими звітами щодо шкідливих викидів авто своїх брендів.

Видання зазначає, що Гону вдалось «вдихнути нове життя» в Nissan після майже банкрутства автовиробника за рахунок скорочення витрат та низки інших змін.

Відомо, що він працював генеральним директором Nissan з 2001-го по квітень 2017 року, у 2005 році був виконавчим директором в Renault, а у 2016 став головою ради правління в Mitsubishi Motors.

Протягом двох останніх десятиліть він зберігав  надзвичайно високий авторитет у країні, де на керівні посади дуже рідко беруть іноземців.

Через скандал акції Renault впали на 13% на торгах в Парижі до мінімального рівня з 2014 року, акції Nissan втратили в ціні 11% у Франкфурті.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті