Opendatabot: у кожному третьому ДТП один з водіїв був незастрахований

Opendatabot: у кожному третьому ДТП один з водіїв був незастрахований

Найбільша кількість ДТП без страховок була зафіксована у Києві та Київській області

Opendatabot: у кожному третьому ДТП один з водіїв був незастрахований
Фото: Shutterstock

Кількість дорожньо-транспортних пригод (ДТП) за участю автомобілів, у власників яких була відсутня страховка протягом півтора роки  склала 67 061, повідомляє Opendatabot із посиланням на дані Національної поліції України.

Як зазначається, загалом за даними Нацполіції, за останні півтора року було зафіксовано 171 442 ДТП.

«Якщо ви потрапите в аварію, то в одному з трьох випадків водій не зможе компенсувати вам витрати, і вам доведеться мати справу з довгою бюрократичною процедурою – компенсацію сплачуватиме держава. Якби дані про обов’язкове страхування були відкриті, всі водії мали б змогу оперативно дізнаватися про проблеми зі своєю страховкою, а кількість подібних ситуацій знизилася б», – наголошують у Opendatabot.

У той же час, найбільша кількість аварій без страховок була зафіксована у Києві та Київській області – 21 155 випадків, на другому місті Одеська (8 414) та Харківська області (5 002). Найменша кількість аварій відбулася в Луганській області (410), потім йде Кіровоградська (590) та Тернопільська області – 852.

Як цитує ресурс прес-службу Моторно-транспортного страхового бюро України (МТСБУ), – «якщо обоє водіїв не мають страховку, ситуація буде вирішуватися в суді. Потерпілий має подати позов до винуватця з вимогою відшкодувати шкоду».

У той же час, другий варіант – ви винуватець аварії та не маєте страховку, проте потерпілий має. У цьому випадку, коли у винуватця аварії страховки немає, але вона є у потерпілого, то про останнього піклується держава.

Відшкодування заподіяної потерпілому шкоди забезпечує фонд захисту потерпілих МТСБУ не пізніше 90 днів з моменту отримання всіх документів, необхідних для здійснення виплати. Проте, на вас буде все рівно накладений штраф від 425 до 850 грн за відсутність страховки, плюс ви повинні відшкодувати МТСБУ гроші, які воно витратило на потерпілого.

«Кількість виплат потерпілим з фонда МТСБУ неухильно зростає. Лише за 8 місяців 2018 року зафіксовано 2 549 страховими випадками з вини не застрахованого водія. Сума виплат за ними склала 81 723 млн грн. За результатами 2017 року сума виплат МТСБУ за збитки з вини незастрахованих водіїв склала 96 341 млн. грн.», – коментує прес-служба МТСБУ.

У той же час, на пропозицію відкрити відомості про дійсність страхових полісів, МТСБУ відповіло наступне: «Використання їх інформації автоматизованими засобами осіб, які не є членами МТСБУ, є нецільовим використанням зазначеного ресурсу. До того ж, нагадування про закінчення терміну страховки – зобов'язання страхової компанії».

Як зазначається, без обов’язкового страхування сідати за кермо не можна, так само як без техпаспорту або прав водія. За це передбачений штраф від 425 до 850 грн.

Обов’язкове страхування цивільної відповідальності або «автоцивілка» – це форма державного захисту потерпілих при ДТП. Таке страхування покриває компенсацію витрат постраждалій стороні: ремонт машини, лікування водія і пасажирів, за умови, що винуватець має страховку. Проте не покриває витрати винній стороні.

Нагадаємо: страхові компанії у III кварталі 2018 року уклали 1 млн 953 643 договорів з автоцивілки на загальну суму 1,14 млрд грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті