У метро Стамбула мешканці тепер зможуть розплачуватися сміттям

У метро Стамбула мешканці тепер зможуть розплачуватися сміттям

Проїзд у турецькому метро тепер обійдеться вам у 28 алюмінієвих баночок

У метро Стамбула мешканці тепер зможуть розплачуватися сміттям
CreditIstanbul Metropolitan Municipality

Пасажири в метро Стамбула тепер можуть поповнити свої проїзні картки вторсировиною – пластиковими пляшками або алюмінієвими банками, повідомляє The New York Times, на який посилається «Хмарочос».

В метро для цього встановили «зворотні торгові автомати»: пасажир, просто вставивши в в такий автомат пляшку чи банку, отримує кошти на свою проїзну картку, якими надалі може розплатитися за проїзд.

За 0,33-літрову пластикову пляшку автомат нараховує на картку 2 центи, за 0,5-літрову – 3 центи, за 1,5-літрову – 6 центів. Півлітрова алюмінієва банка коштує 9 центів.

Проїзд у метро Стамбула коштує 2,60 ліри (приблизно 13,5 грн) – або 28 алюмінієвих банок.

Автомат, отримавши втор сировину, одразу ідентифікує її і подрібнює для подальшої переробки.

Таким чином влада 15-мільйонного міста вирішила стимулювати мешканців активніше здавати сміття на переробку. Ця ініціатива жителям сподобалася, оскільки національна валюта останнім часом ослабла через нещодавнє політичне протистояння з США, пов’язане з арештом владою Туреччини американського пастора.

Хоча конфлікт вичерпався після звільнення пастора, в Туреччині спостерігається різкий стрибок інфляції та економічна розбалансованість. Детальніше про це в матеріалі Mind «Криза в Туреччині: банківська система на межі колапсу».

Перший автомат для вторсировини з’явився на станції I.T.U.-Ayazaga. До кінця року планують розмістити щонайменше 100 таких автоматів у 25 точках Стамбула.

Цікаво, що найактивніших мешканців, які здадуть найбільше пляшок, будуть винагороджувати квитками в театр.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті