Чотири причини, чому падають акції Apple – BBC

Чотири причини, чому падають акції Apple – BBC

І чому компанія може втратити титул найдорожчої компанії світу

Чотири причини, чому падають акції Apple – BBC
фото Shutterstock

Перша американська компанія, капіталізація якої сягнула одного трильйону доларів,технологічний гігант, який диктував «моду» на продукти та хизувався статками більшими, ніж бюджети деяких країн, компанія Apple, стрімко почала втрачати у вартості своїх цінних паперів. Лише за кілька останніх тижнів ціна на акції компанії впала на 20% у порівнянні з жовтневими показниками, чим вплинула на вартість цінних паперів і інших технологічних компаній та потягнула вниз і фондові ринки.

ВВС наводить чотири основні причини того падіння ціни на акції Apple:

  1. Інвестори занепокоєні обсягами продажів iPhone

У вересні компанія представила нову лінійку продуктів, але з огляду на низький рівень продажів, в останні тижні корпорації довелось скоротити обсяги замовлень на виробництво нових  моделей «айфонів», що не могло не розчарувати інвесторів.

«Оприлюднені метрики для iPhone… стали останньою краплею для Apple», – сказав Даніель Айвз, управляючий директор компанії Wedbush Securities, який займається дослідженням акцій Apple.

  1. Високі ціни Apple можуть викликати сповільнення попиту

За останні роки корпорація відреагувала на уповільнення обсягів продажів смартфонів за рахунок підвищення цін на них. Цей крок допоміг компанії отримати рекордні прибутки,навіть, незважаючи на те, що галузь загалом покладається на контракти.

Але очікується, що як світове зростання, так і зростання в США, зокрема, уповільниться і останні дані свідчать про неоднозначні споживчі витрати.

З огляду на те, що найдешевший з нових смартфонів Apple коштує $750, є ризик сповільнення. І власні прогнози компанії, лише погіршили ці побоювання.

  1. Інвестори поки що не впевнені в успіху сервісів, на які «робить ставку» Apple

Apple визначила, що її сервіси, а саме: Apple Pay, Apple Music та App Store, стануть драйверами для росту компанії. Корпорація планує отримати $50 млрд доходів від послуг, спираючись на свою велику базу користувачів.

Але щодо цього інвестори також мають багато питань. Наприклад, Apple офіційно не прояснила свої плани щодо входження до кіноіндустрії або галузі охорони здоров’я.

«Якщо ми бачитимемо, що обсяги продажів «айфонів» залишаться рівними або знизяться і це не буде чим компенсувати, тоді так, будуть причини для занепокоєння, а зараз, на мою думку, рано тривожитись», – заспокоїла аналітик з дослідницької компанії Creative Stategies Кароліна Міланезі.

  1. Більш масштабні світові проблеми, зокрема, китайсько-американська торгова війна

За останні тижні світовий технологічний сектор дуже постраждав через те, що інвестори покинули галузь, яка на початку року стала причиною зростання ринку.

Однак, до 1 листопада, коли Apple представила свої фінансові звіти для інвесторів, акції залишались відносно «спокійними».

Тепер виробник iPhone також «заразився» ринковими страхами, серед яких надмірно оптимістичні оцінки, зростання процентних ставок, коливання валютних курсів та тіньова торгівля між Китаєм та США.

Китай є неабияким ризиком для Apple, оскільки лише Великий Китай, який включає Гонконг та Тайвань є джерелом 20% доходів корпорації . Крім того, компанія розраховує на своїх місцевих китайських виробників, хоча продукти компанії митами ще не обкладались.

Нагадаємо: на фоні падіння акцій провідних світових ІТ-компаній, обвалились фондові індекси, зокрема Dow Jones впав на 395,78 пунктів, S&P 500 – на 1,7%, Nasdaq Composite – на 3%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло