Solar Food виготовлятиме їжу з повітря, води та електрики

Solar Food виготовлятиме їжу з повітря, води та електрики

Експериментальний завод обійшовся компанії в 1 млрд євро та знаходиться поблизу фінської столиці

Solar Food виготовлятиме їжу з повітря, води та електрики
фото solarfoods.fi

Фінська компанія Solar Food повідомила, що збирається вже наступного місяця налагодити виробництво 1 кілограму їжі на день лише з води, електрики та повітря. Про це повідомляє GreenTechMedia.

Зазначається, що компанія буде електролізувати воду для виробництва водню, який використовуватиметься разом з двоокисом вуглеводу та невеликою кількістю мікроелементів для живлення бактерій, яким для життєдіяльності більше нічого і не треба. Далі колонія бактерій зростатиме.

Частину з них, як повідомляють розробники, можна відібрати для подальшого синтезу, решту – піддати термічній обробці.

Самі бактерії мають вміст білка до 60% та набір амінокислот, схожий на соєві боби або водорості.

Генеральний директор Solar Food Пасі Вайникка сказав, що отриманий ними продукт може бути використаний для збагачення таких продуктів, як хліб або макарони.

Експериментальний завод компанії, вартістю 1 млн євро, знаходиться поблизу фінської столиці, Гельсінкі. Свій пілотний завод компанія повністю забезпечила відновлюваним електропостачанням на основі гідроенергії, що отримує від компанії Fortum.

Очікується, що комерційні операції компанія може розпочати вже на початку 2021 року, це буде залежати від дозволу Європейської продовольчої служби.

Процес схвалення нових продуктів харчування європейським регулятором включає в себе тестування на тваринах і людях та займає близько 2 років.

Принциповою відмінністю від інших подібних стартапів, Вайникка називає можливість «повністю відійти від землекористування».

Видання повідомляє, що Solar Food вдалось в березні цього року зібрати 2 млн євро інвестицій від Lifeline Ventures, VTT Ventures Oy та Green Campus Innovations Oy

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло