Верховна Рада ухвалила відновлення діяльності «Чорноморнафтогазу»

Верховна Рада ухвалила відновлення діяльності «Чорноморнафтогазу»

Відповідний законопроект підтримали 236 народних депутатів

Верховна Рада ухвалила відновлення діяльності «Чорноморнафтогазу»
Фото: Shutterstock

Верховна Рада дозволила ДАТ «Чорноморнафтогаз» на період тимчасової окупації Криму відкрити рахунок зі спеціальним режимом використання для проведення розрахунків з метою забезпечення діяльності компанії, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Відповідний законопроект №8338 про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо відновлення діяльності ДАТ «Чорноморнафтогаз» підтримали 236 народних депутата на пленарному засіданні в четвер.

Згідно з пояснювальною запискою до прийнятого законопроекту, «Чорноморнафтогазу» на час окупації Криму дозволяється відкрити рахунок зі спеціальним режимом використання для забезпечення виробничої, інвестиційної діяльності, діяльності з захисту майнових прав, погашення заборгованості за договорами, підписаними до тимчасової окупації території України, а також заборгованості перед бюджетом.

Рахунок буде відкритий в уповноваженому банку, визначеному Кабінетом міністрів за пропозицією НАК «Нафтогаз України».

Крім того, документом передбачено тимчасове зняття арештів з майна «Чорноморнафтогазу».

Документом дозволяється створити умови для відновлення виробничої діяльності ДАТ, його оптимізації, що дасть можливість посилити енергетичну безпеку України, особливо в Херсонській області, зазначається в записці.

Раніше, у березні 2014 року в результаті окупації Криму Російською Федерацією «Чорноморнафтогаз» втратив доступ до виробничих потужностей і газових родовищ на півострові та шельфі. Станом на початок 2014 року «Чорноморнафтогаз» був одним з найбільших підприємств паливно-енергетичного комплексу країни, яке забезпечувало розробку шельфу Чорного і Азовського морів і здобувало 2 млрд куб. м газу.

Наразі компанія зареєстрована в Києві, докладає зусиль щодо налагодження господарської діяльності, займається відновленням втрачених документів і формуванням доказової бази для міжнародних судів проти Російської Федерації.

НАК «Нафтогаз України» та її шість дочірніх компаній подали у сформований при Постійній палаті Третейського Суду в Гаазі суд позовну заяву про відшкодування збитків, заподіяних незаконним захопленням РФ активів групи в АР Крим.

У березні 2018 року президент України Перт Порошенко в зв'язку з тимчасовою окупацією території України підписав закон про стабілізацію діяльності «Чорноморнафтогазу». Серед іншого документ передбачає продовження терміну дії спеціальних дозволів на користування надрами, наданих товариству на ділянки, розташовані на тимчасово окупованій території, заборона на порушення справ про банкрутство товариства і мораторій на стягнення заборгованості з компанії до 1 січня 2019 року.

Станом на травень 2018 року серед активів ДАТ, які не перебували на окупованій території, – Стрілкове газове родовище (Херсонська обл.), Краново-монтажне судно «Титан-2» (розташоване в Мексиці, знаходиться в аварійному стані), а також судно забезпечення «Атрек» (знаходиться в Бразилії). На кінець квітня 2018 року кредиторська заборгованість компанії, підтверджена рішеннями судів, становить близько 500 млн грн і має тенденцію до збільшення внаслідок нарахування кредиторами інфляційних сум і річних відсотків. Крім того, щодо товариства відкрито 65 виконавчих проваджень на загальну суму близько 350 млн грн та накладено арешти на кошти і майно.

100% акцій ДАТ знаходиться в управлінні НАК «Нафтогаз України».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло