Президент затвердив скасування мораторію на стягнення заборгованості з «Чорноморнафтогазу»

Президент затвердив скасування мораторію на стягнення заборгованості з «Чорноморнафтогазу»

Порошенко підписав закон щодо стабілізації діяльності держпідприємства у зв'язку з тимчасовою окупацією території України

Президент затвердив скасування мораторію на стягнення заборгованості з «Чорноморнафтогазу»
Бурова установка, що належать «Чорноморнафтогаз», на газоконденсатному родовищі Штормове (Крим)
Фото УНIАН

Скасування мораторію на стягнення заборгованості перед державою з державного акціонерного товариства «Чорноморнафтогаз», зокрема щодо рентних платежів на суму близько 23 млн грн та продовження терміну дії спеціальних дозволів на користування надрами на тимчасово окупованій території України, ухвалив Президент України Петро Порошенко.

Про це йдеться на сайті Верховної Ради у інформації щодо законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стабілізації діяльності Державного акціонерного товариства «Чорноморнафтогаз» у зв'язку з тимчасовою окупацією території України» за №5370, який сьогодні підписав голова держави.

«Пропоноване законом зупинення виконавчих проваджень та заходів примусового виконання судових рішень щодо Державного акціонерного товариства «Чорноморнафтогаз» суперечить нормам Конституції України, якими закріплено обов'язковість судового рішення та забезпечення державою виконання судового рішення у визначеному законом порядку (пункт 9 частини другої статті 129 та частини перша, друга статті 1291)», – йдеться у поясненні Президента до зазначеного законопроекту.

Так, зазначену норму щодо введення мораторію до 1 січня 2019 року Верховна Рада скасувала 13 березня 2018 року на повторному розгляді документу із пропозиціями президента. За відповідне рішення проголосували 230 народних депутатів. 

Водночас, повторно ухвалений документ передбачає продовження терміну дії спецдозволів на користування надрами, надані «Чорноморнафтогаз» на ділянки, розташовані на тимчасово окупованій території України, на період тимчасової окупації цих територій.

Нагадаємо, Верховна рада здійснила першу спробу ухвалити зазначений законопроект, яким передбачалось введення мораторію, 18 травня 2017 року.

Як писав Mind, в березні-2014 внаслідок анексії Криму Росією «Чорноморнафтогаз» втратив доступ до виробничих потужностей і газових родовищ на півострові та шельфі.

Пізніше, у квітні 2017 року, Держслужба геології та надр призупинила дії спецдозволів «ДАТ Чорноморнафтогаз» на родовища «Штормове» та «Одеське» через борги товариства перед державою по рентній платі у сумі близько 23 млн грн.

Так, Київський апеляційний адмінсуд задовольнив позов ДФС і тим самим підтвердив наявність боргу по ренті у «Чорноморнафтогаз».

Водночас, у службі Держгеонадра пояснювали, що зобов’язані відреагувати на подання фіскальної служби щодо заборгованості будь-якого надрокористувача. Так, свого часу Служба надавала 30 днів компанії на усунення порушень, зокрема на сплату зазначеного боргу. Компанія цим правом не скористалось і Служба змушена була тимчасово призупинити дію дозволів. 

За інформацією у каталозі провідних підприємств України «Україна сьогодні», Державне акціонерне товариство «Чорноморнафтогаз» було створене в 1979 році для освоєння вуглеводневих ресурсів Чорного та Азовського морів.

ДАТ «Чорноморнафтогаз» функціонує як єдиний виробничо – господарський комплекс і проводить пошуково – розвідувальне та експлуатаційне буріння в межах шельфу Чорного і акваторії Азовського морів, здійснює будівництво морських стаціонарних платформ, підводних трубопроводів, розробку родовищ нафти та газу, транспорт добутої продукції споживачам, а також підземне зберігання газу.

Підприємство експлуатує 6 родовищ, в тому числі 4 родовища на шельфі (Голіцинське, Штормове, Архангельське на Чорному морі та Стрілкове на Азовському) і 2 родовища на суші (Джанкойське, Семенівське нафтове), усього на балансі підприємства 15 газових та нафтових родовищ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло