У Британії та інших країнах створюють свої «фабрики тролів» для протидії роспропаганді
Такі кластери антиросійських лідерів думок відстежують дезінформацію та її джерела

Хакери з угрупування Anonymous опублікували документи британського проекту Integrity Initiative, створеного Інститутом держуправління (Institute for Statecraft) і Вільним університетом Брюсселя у 2015 році, пише Радіо Свобода.
Проект спрямований на те, щоб привернути увагу громадськості до загрози, яку становить Росія для демократичних інститутів у Великобританії, Європі та Північній Америці, йдеться в опублікованому керівництві проекту.
Проект передбачає створення кластерів (груп) фахівців у різних областях наукового та суспільного життя, які будуть відстежувати й аналізувати приклади дезінформації в своїй країні.
На даний момент створено 9 таких кластерів (в Іспанії, Литві, Сербії, Франції, Німеччині та інших країнах), планується створити ще 18, в тому числі в США і Східній Європі. У кластері, який діє в Британії, у документі записані засновник фонду Hermitage Capital Вільям Браудер, вчений Ігор Сутягін, засуджений в Росії за шпигунство, та ін.
Окрім того, хакери виклали інструкцію для протидії російській дезінформації, якою керуються координатори проекту. В інструкції фейкові новини порівнюються з пропагандою.
Документи виділяє ключовий принцип роботи пропаганди: не обов'язково переконувати людей в тому, що їм була сказана правда. Головне, щоб вони не розуміли, де правда, і скептично ставилися до всього.
Порівнюючи фейкові новини з російською пропагандою, автори дослідження виділяють ключову відмінність – фейкові новини в Росії немає кому викривати через відсутність у медіа можливості критикувати президента і чинити опір фейковим новинам. При цьому в доповіді згадується, що російську пропаганду часто допомагають поширювати «фабрики тролів».
Як повідомлялося, Google створила нові способи захисту від фейкових новин напередодні виборів у Європарламент.
Нагадаємо, місяць тому Twitter опублікував весь архів записів російських та іранських тролів із понад 10 млн повідомлень.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].