Омбудсмен повідомила про стан поранених українських моряків на захоплених Росією суднах
Один з моряків у критичному стані, повідомляє постпред України в ООН

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова повідомила, що троє поранених у Керченській протоці українських моряків перебувають у лікарні міста Керч, їх стан оцінюється як неважкий.
Відповідну інформацію омбудсмену, за її словами, надала уповноважений з прав людини в Росії Тетяна Москалькова під час бесіди.
«Вона (Москалькова. – Mind) повідомила мені, що наші моряки знаходяться на території міста Керч. Наразі відбувається їх опитування слідчим прикордонного управління ФСБ РФ», – повідомила омбудсмен.
У Росії запевнили, що надають пораненим всю необхідну допомогу.
«Троє українських моряків перебувають у Керченській лікарні №1. Їх стан оцінюється як не важкий. Москалькова запевнила мене, що їм надана вся необхідна допомога і загрози життю немає», – написала вона.
Маю інформацію про стан українських моряків, затриманих в Азовському морі. Щойно знову говорила з Уповноваженим РФ з...
Опубліковано Людмилою Денісовою Понеділок, 26 листопад 2018 р.
Цікаво, що російські ЗМІ тиражують цю новину, зазначаючи, що стан українських моряків – важкий. Це не відповідає дійсності, і, очевидно, свідчить про невміння деяких видань користуватися Google-перекладачем.

Самопроголошений глава Криму Сергій Аксьонов у ефірі російського Першого каналу уточнив, що в Криму затримано 24 члени екіпажів українських кораблів.
«Життям 24 моряків українського флоту, які були затримані, нічого не загрожує», – сказав Аксьонов. За його словами, поранені перебувають у стабільному стані, середньої тяжкості. Їм надається повноцінна медична допомога.
ОНОВЛЕНО: Між тим постійний представник України при ООН Володимир Єльченко повідомив, що за попередньою інформацією, один із поранених українських моряків перебуває у критичному стані. Про це він заявив під час екстреного засідання Ради безпеки ООН щодо України.
Як повідомлялося, 25 листопада українські малі кораблі здійснювали перехід з одного українського порту в другий. Це право гарантоване Конвенцією ООН з морського права і угодою з РФ від 2003 року. Місяць тому два інших українських кораблі спокійно здійснили подібні дії. 25 листопада українські кораблі були атаковані в спину, коли вже поверталися назад, і були захоплені силами РФ. Дані дії мають всі ознаки акту агресії відповідно до пункту D, статті 3 Резолюції Генасамблеї ООН № 3314 від 14.12.1974. Наразі три українські кораблі захоплено агресором.
Радбез ООН скликає екстрене засідання у зв’язку з діями РФ на Азові. Засідання призначили на понеділок, 26 листопада, на 18:00 за київським часом.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].