Захворіло у світі
155,918,548
Померло у світі
3,258,269
Вилікувалось у світі
133,382,771
Захворіло в Україні
2,097,024
Померло в Україні
45,451
Вилікувалось в Україні
1,711,709
Ощадбанк виграв у міжнародному суді компенсацію $1,3 млрд за окупацію Криму

Ощадбанк виграв у міжнародному суді компенсацію $1,3 млрд за окупацію Криму

Спеціалісти допоможуть іншим установам добиватися компенсації втрачених коштів через російську окупацію

Ощадбанк виграв у міжнародному суді компенсацію $1,3 млрд за окупацію Криму
фото DR

Арбітражний суд в Парижі виніс рішення на користь українського Ощадбанку, в якому сказано, що Росія має компенсувати збитки Ощадбанку, завдані в результаті анексії українського Криму. Про це повідомляється в прес-релізі фінустанови.

Сума відшкодування становитиме $1,3 млрд плюс відсотки, які будуть нараховуватись з моменту винесення рішення до моменту компенсації, йдеться в повідомленні.

Справа розглядалася в суді понад чотири роки. Сторону Ощадбанку представляли компанії Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan, LLP та український юридичний радник Астерс Консалт.

«Ощадбанк вживатиме всіх можливих дій для виконання рішення та стягнення коштів з Російської Федерації. Банк буде активно домагатися виконання арбітражного рішення щодо активів Росії в відповідних юрисдикціях у всьому світі», – зазначається в повідомленні.

«Наш приклад показує, що спроби змусити державу-агресора відповісти в юридичній площині за збитки, які виникли через окупацію частини території України, мають хорошу перспективу», – прокоментував рішення арбітражу голова правління Ощадбанку Андрій Пишний.

За його словами, з першого дня анексії Криму команда Ощадбанку працювала над документуванням злочинів, вчинених проти банку окупаційною владою, готуючись до зустрічі в міжнародних судових інстанціях.

Ощадбанк є першою компанією, 100% акцій якої належать державі, та першою банківською установою, яка виграла справу проти Російської Федерації щодо збитків, отриманих внаслідок анексії Криму.

За словами Пишного, фахівці Ощадбанку готові надати консультації тим організаціям, які підуть шляхом Ощадбанку і звертатимуться до міжнародних арбітражів проти РФ з приводу втрат внаслідок агресії в Криму.

Ця ж компанія Quinn Emanuel Urquhart & Sullivan представляє Україну в суперечці з РФ про так званий борг Януковича в розмірі $3 млрд у Високому суді Лондона.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті