США сподіваються, що ЄС відмовиться від «Північного потоку-2» через агресію РФ в Азовському морі

США сподіваються, що ЄС відмовиться від «Північного потоку-2» через агресію РФ в Азовському морі

Держдеп переконаний, що європейські країни мають зробити більше для допомоги Україні

США сподіваються, що ЄС відмовиться від «Північного потоку-2» через агресію РФ в Азовському морі
фото Shutterstock

Держдепартамент США продовжує висловлювати підтримку України і пропонує європейським країнам робити більше для збереження її суверенітету та протистояння агресії РФ, наприклад, відмовитись від газового проекту «Північний потік-2». Про це заявила під час брифінгу офіційний представник Держдепу США Хізер Науерт .

«Тепер ви можете спитати , що можуть зробити європейські уряди. Багато урядів ввели санкції проти Росії за її дії в Криму,в  Україні. Але не усі ці санкції, як мені пояснили наші експерти, повною мірою виконувались. Таким чином, це одна з речей, які європейські країни можуть зробити»,– сказала вона.

Іншим питання є будівництво газопроводу «Північний-потік-2».

«Північний потік-2» пробирається крізь багато з цих країн і я думаю, що європейські країни мають задати собі питання: чи хочуть вони продовжувати будівництво «Північного потоку-2», якщо він допомагає російському уряду і чи не є це його будівництво підтримкою російського уряду з їхньої сторони?», – додала Науерт.

Крім того, вона зазначила, що США найближчим часом проводитимуть додаткові обговорення із своїми європейськими союзниками і сподіваються, що ті почнуть робити більше, щоб допомогти Україні.

«Уряд США займає дуже сильну позицію у підтримці України. Ми хотіли б, що і інші країни робили більше. Це те, що закріплено в нашій Стратегії національної безпеки, заохочувати інші країні допомагати одна одній в усьому світі, щоб Сполучені Штати не, я не хочу сказати, брали на себе тягар, але щоб США не займались цими питання самостійно», – пояснила офіційний представник Держдепу.

Раніше, 25 листопада, українські малі кораблі здійснювали перехід з одного українського порту в другий та були атаковані в спину, коли вже поверталися назад, і були захоплені силами РФ. Тоді було закрито прохід цивільних суден через Керч-Єнікальський канал.

Як писав Mind, Порошенко підписав указ про введення воєнного стану в Україні, який набирає чинності з дня його опублікування.

Згідно із законом «Про правовий режим воєнного стану», правовою основою введення воєнного стану є Конституція України, цей закон та указ Президента України про введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях, затверджений Верховною Радою України.

Нагадаємо: високопоставлені політики з Німеччини, Австрії, Польщі та Естонії у вівторок підняли питання про введення нових санкцій проти Росії, щоб покарати її за затримання трьох українських кораблів поблизу анексованого Москвою Криму.

Пізніше стало відомо, що президент США Дональд Трамп може скасувати свою заплановану зустріч із російським колегою Владіміром Путіним через ситуацію в Україні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті