Захворіло у світі
30,513,096
Померло у світі
951,994
Вилікувалось у світі
20,781,642
Захворіло в Україні
172,712
Померло в Україні
3,516
Вилікувалось в Україні
76,754
Порошенко підписав указ про введення воєнного стану в Україні

Порошенко підписав указ про введення воєнного стану в Україні

Указ набирає чинності з дня його опублікування

Порошенко підписав указ про введення воєнного стану в Україні
Фото: president.gov.ua

Президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 26 листопада 2018 року «Про надзвичайні заходи щодо забезпечення державного суверенітету і незалежності України та введення воєнного стану в Україні», повідомляє Інтерфакс-Україна.

Відповідний указ президента №390/2018 від 26 листопада 2018 року оприлюднено на сайті глави Української держави.

Так, рішенням РНБО запропоновано президентові України ввести з 14 години 00 хвилин 26 листопада 2018 року воєнний стан в Україні строком на 60 діб – до 14 години 00 хвилин 25 січня 2019 року.

«Визнати за необхідне введення в Україні особливого правового режиму для створення умов з відсічі збройній агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загроз державній незалежності, суверенітету та територіальній цілісності України», – йдеться у документі.

Дане рішення РНБО додається без пункту 12, який є секретним.

Указ набирає чинності з дня його опублікування. Контроль за виконанням рішення РНБО покладається на секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олександра Турчинова.

Остаточне питання запровадження в Україні воєнного стану через агресію Росії Верховна Рада має розглянути сьогодні о 16:00.

Згідно із законом «Про правовий режим воєнного стану» правовою основою введення воєнного стану є Конституція України, цей Закон та указ Президента України про введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях, затверджений Верховною Радою України.

Нагадаємо: 25 листопада українські малі кораблі здійснювали перехід з одного українського порту в другий та були атаковані в спину, коли вже поверталися назад, і були захоплені силами РФ. Тоді закрили прохід цивільних суден через Керч-Єнікальський канал.

Пізніше, ГУП «Кримські морські порти» заявив про скасування обмеження на прохід цивільних суден через Керч-Єнікальський канал, що діяв з полудня 25 листопада.

Повідомляється, що Канада, Польща, Естонія, Данія, Грузія, Туреччина та Румунія засудили агресію РФ у Азовському морі.

У відповідь на такі дії Росії вночі президент Петро Порошенко під час екстреного засідання РНБО підтримав введення воєнного стану в країні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті