Захворіло у світі
134,719,328
Померло у світі
2,915,972
Вилікувалось у світі
76,537,874
Захворіло в Україні
1,841,137
Померло в Україні
36,779
Вилікувалось в Україні
1,405,826
Саудівська Аравія позмагається з Росією за частку на китайському ринку нафти

Саудівська Аравія позмагається з Росією за частку на китайському ринку нафти

Аналітики прогнозують, що частка Королівства наступного року може зрости майже на 17%

Саудівська Аравія позмагається з Росією за частку на китайському ринку нафти
фото piixabay.com

Саудівська Аравія має намір збільшити свою долю на китайському нафтовому ринку з 2012 року та позмагатись з Росією, яка є найбільшим постачальником для найбільшого покупця нафти в світі. Про це повідомляє CNBC.

Саудівську Аравію, як найбільшого світового експортера нафти, за останні два роки на китайському ринку обійшла Росія, зокрема і завдяки новому трубопроводу, який викликав попит на російську сировину.

Тепер нове зростання попиту, яке розпочалось в 2019 році, може допомогти збільшити імпорт Саудівської Аравії на 300 000-600 000 барелів на день

Державна нафтова компанія Королівства Saudi Aramco повідомила, що минулого тижня підписала 5 угод про поставки нафти.

«З огляду на нещодавні угоди про поставки нафти та потенційним збільшенням потужності нафтопереробних заводів саудівці зможуть обігнати росіян і повернути собі «корону» найбільшого експортера нафти до Китаю», – сказала аналітик Rystad Energy Паола Родрігес-Масюу.

Зазначається, що цього року Саудівській Аравії вже вдалось дещо збільшити свою долю на ринку Китаю. КНР імпортував 1,04 млн барелів на добу саудівської нафти за перші 10 місяців 2018 року. Аналітики вважають, що доля Королівства може зрости майже на 17% наступного року, якщо покупці вимагатимуть повних контрактних об’ємів, в той час як поставки російської нафти в Китай можуть уповільнитись .

Найбільшим стимулом для експорту Саудівської Аравії в Китай є контракти, підписані з новими нафтопереробними заводами, які належать як державним нафтовим гігантам, так і приватним компаніям.

Нагадаємо: державна нафтова компанія Саудівської Аравії Saudi Aramco анонсувала плани інвестувати у свою газову програму $150 млрд протягом наступних 10 років. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті