Урожай є, а продавати немає кому: в США фермери масово стають банкрутами

Урожай є, а продавати немає кому: в США фермери масово стають банкрутами

Китай відмовляється купувати американське зерно, і ціни на нього стрімко падають

Урожай є, а продавати немає кому: в США фермери масово стають банкрутами
фото pixabay.com

Рекордний урожай, зібраний в США цього літа, як виявилося, немає куди продавати. Таким виявився результат торгової війни, яку президент Трамп затіяв з Китаєм.

Урожай цього року виявився рекордним, особливо сої. Її зібрали на 4% більше, ніж минулого року.

Сьогодні половина американської сої, 46% пшениці, 21% кукурудзи вирощуються на експорт. Більша їх частина раніше йшла в Китай. В Айові та Монтані є сотні великих ферм, які практично весь свій урожай збували в КНР. Китайці щороку купували американської сої на $17 млрд.

Передбачається, що через торгову війну КНР скоротить закупівлі американської сої на 75% або навіть 90%. Уже зараз зрозуміло, що збитки американських сільгоспвиробників складуть мільярди доларів.

За 12 місяців, які закінчилися в червні, 84 ферми подали заяви на банкрутство в Вісконсині, Міннесоті, Північній Дакоті, Південній Дакоті і Монтані. Це удвічі більше, ніж за той же період 2013 і 2014 років, відзначається в доповіді ФРС Міннеаполіса, на яку посилається видання Взгляд.

Кількість фермерських господарств, які подали заявку на банкрутство, зростає по всьому Середньому Заходу через низькі ціни на кукурудзу, соєві боби, молоко і яловичину, згідно з останнім аналізом Федерального резервного банку Міннеаполіса.

Проблема в тому, що якщо пшениця і кукурудза зберігаються добре, то для сої згубна найменша вогкість. Якщо вона трохи підмокне, то швидко згниє. Однак виходу у виробників немає. Продати урожай зараз – означає прогоріти.

Сподіваючись на підвищення цін взимку-навесні, фермери масово накопичують урожай. Вже забиті всі традиційні сховища зерна і кукурудзи. У хід йдуть сараї і підсобні приміщення. Інколи урожай просто складають на полях чи закопують в ями. З'явилися екзотичні пристосування для зберігання. Фермери, наприклад, упаковують сою в пластикові мішки завдовжки з футбольне поле.

Торгова війна Трампа вдарить по одній з найбільших економік світу і рикошетом зачепить інших партнерів США, стверджують аналітики. Так французький банк Societe Generale чекає рецесію економіки США в середини 2020 р. «Ми прогнозуємо зниження світових фондових індексів в найближчі 12 місяців, і пік падіння припаде на друге півріччя, оскільки інвестори будуть очікувати рецесію в США», – стверджується в огляді Societe Generale.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті