Посольство США може приєднатися до вирішення проблем ОПЗ

Посольство США може приєднатися до вирішення проблем ОПЗ

Для забезпечення роботи інвестиційного радника Pericles Global Advisory

Посольство США може приєднатися до вирішення проблем ОПЗ
Фото: Facebook/Трубаров

Посольство США розгляне можливість надати Україні підтримку у вирішенні проблеми Одеського припортового заводу (ОПЗ), щоб відібраний Фондом держмайна інвестиційний радник Pericles Global Advisory невідкладно міг почати роботу по стабілізації роботи підприємства, передає Інтерфакс-Україна.

Про це повідомив міністр Кабінету міністрів Олександр Саєнко на своїй сторінці Facebook після зустрічі в п'ятницю з представником посольства США Натаном Рінггером, главою Pericles Ребваром Берзіндж, керівником ФДМ Віталієм Трубаровим і офісом реформ Кабміну з обговорення приватизації та запуску ОПЗ.

«Очевидно, що потрібно якомога швидше запустити роботу по реструктуризації боргу, щоб не втрачати дорогоцінний час. Важливо, що сьогодні всі налаштовані на згуртовані дії і на досягнення результату», – написав він.

Накопичення величезних боргів і фактично зупинка виробничих процесів на сьогодні є найбільшою проблемою залучення...

Опубликовано Oleksandr Saenko Пятница, 30 ноября 2018 г.

Так, Саєнко підкреслив, що накопичення величезних боргів і фактично зупинка виробничих процесів на сьогодні є найбільшою проблемою залучення інвестицій в модернізацію та розвиток ОПЗ.

«Найважливіше завдання – ухвалення радника, відновлення роботи заводу і вирішення питання боргу ОПЗ перед НАК «Нафтогаз» для запуску виробництва міндобрив», – зазначив за підсумками зустрічі в.о. голови ФДМ Віталій Трубаров на своїй сторінці Facebook.

Як розблокувати процес підготовки ОПЗ до приватизації та запустити виробництво, сьогодні обговорили з Міністром Кабінету...

Опубликовано Віталій Трубаровым Пятница, 30 ноября 2018 г.

За його словами, Берзінджі відзначає поліпшення ситуації на ринку і те, що продукція ОПЗ буде конкурентною.
«Як тільки незначні судові позови будуть скасовані, а я сподіваюся, що це буде 11 грудня, Кабмін затвердить радника, і ми зможемо почати практичну роботу з боргами, розробити фінансову модель підприємства і провести прозору, успішну приватизацію ОПЗ», – підкреслив Трубаров.

Нагадамо: ОПЗ, який простоює з кінця квітня цього року, підписав договір на давальницьку переробку газу на потужностях підприємства з ТОВ «Ліберті Газ», яке здобуло перемогу у відповідному конкурсі. Запуск планувався на кінець вересня.

Однак в середині вересня перший заступник директора ОПЗ Микола Щуріков повідомив про намір заводу розірвати договір з «давальцем» ТОВ «Ліберті Газ», яке повідомило підприємство про неможливість надалі виконати умови договору з ОПЗ через різке зростання цін на газ.

В кінці вересня в новому конкурсі на «давальця» перемогла ETFX UK Group (Оман). ETFX UK Group запропонувала ОПЗ оплачувати його роботу з розрахунку $ 34 за тонну виробленого аміаку і $46,5 за тонну виробленого карбаміду, тоді як «Ліберті Газ» пропонувала відповідно $32,5 і $43.

ОПЗ називає роботу на давальницьких умовах єдиним можливим варіантом відновлення роботи в умовах провалу спроб приватизації та накопиченої заборгованості за газ перед НАК «Нафтогаз України», яка перевищує 1,5 млрд грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті